| Alexisawwr a întrebat:

Merita sa-mi cumpar un Iphone 5c? Este adevarat cu sunt putine aplicatii si jocuri in app store? e mai bun decat un android? imi puteti spune avantajele si dezavantajele acestui telefon?

4 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Nu merita mai ales dacă îl iei de nou ( ca am văzut că în magazinele online costa vreo 1300 de lei ), la prețul asta poți să îți iei un telefon mult mai performant si făcut din metal, nu ca 5c-ul care are spatele făcut din plastic. Uite exemplu de un telefon făcut din metal cu senzor de amprenta la 900 de lei : http://m.emag.ro/......D77J72BBM/ sau alt telefon mai performant, tot din metal http://www.telefon-rezistent.ro/......-d160.htm. Aceste sunt telefoane foarte bune, chiar dacă poate nu ai auzit de această firma.

| ChiarEu2 a răspuns:

Sunt mult mai multe aplicatii in App Store fata de Google Play. Si eu intentionez sa-mi iau tot un 5c. Eu zic ca ar fi mai bun fata de un telefon cu Android.

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru ChiarEu2):

Asta crezi tu, dar nu înseamnă că ce crezi tu este si adevărat.

| WizZz a răspuns:

Sunt asa: Google play 1, 300, 000(android)
App store:1, 200,000