| SyBy92 a întrebat:

am o problema cu PC-ul imi merge putin sacadat numai pe internet ci si in jocuri! Am scanat cu antivirusul AVG am depistat cativa virusi, i-a eliminat dar tot greu imi merge! Am o saptamana de cand am pus windows-ul!

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

In unele cazuri e de vina antivrusul sau pc-ul! Antivirusul ca scaneaza orice fisier care vrei sa-l deschizi (asa sunt unele) iar pc-ul pentru ca are puti rami iar tu ai instalat un vagon de programe si nu dovedeste... deci ia masuri! Bafta!

| QweRty777 a răspuns:

Antivirusul incetineste pc-ul, daca ai antivirus si il dezinstalezi tot greu o sa se miste, trebuie windowsul instalat din nou

| Madalin_Ionut_1996 a răspuns:

Verifica sistemul de racire. Curata-l de praf si daca nu se schimba nimic repartitioneaza memoria. Ai schimbat componente in el? Daca da vezi daca ti duce sursa. Eventual mai schimba si pasta termica la procesor.

| SyBy92 explică (pentru Madalin_Ionut_1996):

Salut, cum adica pasta termica, azi am schimbat un culer l-am pus sa bage aer si merge un pic mai bine, poti sa ma lamuresti cu "pasta".

| Madalin_Ionut_1996 a răspuns (pentru SyBy92):

Cand scoti coolerul de pe procesor are pe el o substanta argintie. Aia e pasta termica big grin la fel si la placa video