| IfICanIhelpYou a întrebat:

Problema sta in felul urmator:am venit de la scoala,am intrat pe calculator mergea ingrozitor de greu de ex:Cross Fire merge sacadat, la fel si Pes 2013 si ieri mergeau snur,am incercat sa inchid din tasking, am scanat pc de virusi si tot la fel. Help!

8 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Eu îţi recomand să reinstalezi Windowsul şi să verifici conexiunea la Internet în cazul în care jocurile sunt online.
Pa-pa.

| vlad89c a răspuns:

Salut!
laughing Doamne ce raspunsuri... sa nu cumva sa reinstalezi windowsul, iti faci de lucru.
In primul rand, lasa-l 1 ora pe stand-by, daca tot asa e, da-i restart; daca nu merge nici asa, atunci pur si simplu inchide-l si lasa-l asa un timp.
Ce windows ai?
Si eu joc crossfirelaughing am luat ban pentru 9 zile din pacate alaltaieri.

| vlad89c a răspuns (pentru vlad89c):

Iar daca merge tot asa mai mult de 3 zile, atunci te poti gandi daca teste de la hardware sau software.
De obicei windowsul da semne cand are probleme, mesaje, notificari, dar nu prea se intampla, mai ales daca ai windows 7, nu cum zice antevorbitoul meu, ca la orice mica problema -gata, reinstalezi windowsullaughing

| IfICanIhelpYou explică (pentru vlad89c):

Windows7 ''Sunt Gerghina''

| david009 a răspuns:

Incearca sa iti descarci un program de curatare a calculatorului de exemplu Advance System Care( eu pe acesta il folosesc).

| IfICanIhelpYou explică (pentru david009):

Cum functioneaza acel program si ce face?

| david009 a răspuns (pentru IfICanIhelpYou):

Pai uite aici un video ca sa te lamuresaca: http://www.youtube.com/watch?v=7lWvPeVRDfw

| CDenis1997 a răspuns:

Cel mai bine dai un disk cleanup si o defragmentare
la mine cand incepe sa se miste mai greu asta fac