| lOvEbwN a întrebat:

Am o problemă cu un Nokia c3... când dau să intru să fac vreo poză, camera îmi spune că Operation failed şi dupa aia aparare Camera on standby. Şi asta nu e singura problemă, o problemă mai gravă e că atunci când ma sună cineva, nu sună telefonul, stă, fără să se audă nimic. Cât m-ar costa să îl duc la reparat să mi-l facă să sune? Sau se poate rezolva şi de prin setări? telu a fost alu unchimiu, şi mi l-a adus să îl repar eu big grin

L.E: Nu sună deloc, nu că e pe vibraţie sau ceva, nici nu apare dacă mă sună cineva!

Răspuns Câştigător
| xmadutssu a răspuns:

Eu am Nokia c3-00 si i-am reinstalat soft-ul saptamana trecuta la un gsm din suceava si m-a costat 40 de lei.eu aveam probleme cu aplicatiile de la ovi sau oricare aplicatie care imi cerea internet, desi aveam internet activat nu-mi mergea.nu trebuie sa-ti faci griji daca il duci la gsm, n-o sa se intample nimic cu telefonul.bafta si pupici:*:*

| lOvEbwN explică (pentru xmadutssu):

Mă poate lămuri şi pe mine cineva ce inseamnă să îi reinstalez soft-ul?

7 răspunsuri:
| eduardpuiu93 a răspuns:

E din cauza softului. Trebuie sa il duci la price service gsm sa il resoftezi. Avand in vedere ca modelul telefonului e destul de nout, e posibil sa te coste de la 50 RON in sus.

| AlexVizitiu a răspuns:

Incearca sa revi la setarile din fabrica.Dar iti trebuie cod de siguranta.

| xmadutssu a răspuns:

Codul de siguranta la Nokia c3 e 12345...incearca sa revi la setarile din fabrica si s-ar putea sa mearga.

| xmadutssu a răspuns:

Reinstalarea soft-ului e gen reinstalarea windows-ului la pc-uri si se face printr-un cablu de date, asta nu o sa iti afecteze deloc telefonul si ti-l da in 2 ore.happy:*

| lOvEbwN explică (pentru xmadutssu):

Trebuie să-l duc la reparat totuşi...L-am revenit la setările din fabrică, si acum suna, isna nu se aude ce vorbesc

| RoPrototype a răspuns:

Acum depinde cat iti ia fiecare dar daca vrei poti sal duci la un magazin cosmote sau ceva si intrebi daca poate sa-i faca ceva