| lOvEbwN a întrebat:

Am o problemă cu un Nokia c3... când dau să intru să fac vreo poză, camera îmi spune că Operation failed şi dupa aia aparare Camera on standby. Şi asta nu e singura problemă, o problemă mai gravă e că atunci când ma sună cineva, nu sună telefonul, stă, fără să se audă nimic. Cât m-ar costa să îl duc la reparat să mi-l facă să sune? Sau se poate rezolva şi de prin setări? telu a fost alu unchimiu, şi mi l-a adus să îl repar eu big grin
L.E: Nu sună deloc, nu că e pe vibraţie sau ceva, nici nu apare dacă mă sună cineva!

Răspuns Câştigător
| CristianCRS a răspuns:

Am avut si eu problema asta la un Sony x-peria, exact la fel eroare si camera in stand-by doar ca il aveam in garantie si l-am reparat gratis, dar ce stiu foarte sigur softul era de vina, foarte posibil sa fie la fel si la tine si daca e softul, nu este exclus sa aiba legatura si cu a doua problema.Cel mai simplu te duci la un service gsm si ii spui exact problema si o sa primesti si un pret estimativ, sau o parere de la un profesionist.Succes.