| vLooM a întrebat:

Am si eu o intrebare.
Ma doare un dinte din fata tare am mai multe la el, imi face injectie doar in gingie? sau in gingie si in cerul gurii?
Si ziceti-mi si mie ce sa iau ca sa nu ma doara asa tare pana ma duc la dentist?

Dau funda pentru cel/cea care imi raspunde sincer si bine happy

Răspuns Câştigător
| Celcareajuta a răspuns:

Nu stiu ce inseamna mai multe la el, dar anestezia se face in gingie, atat in fata dintelui cat si in spate(deci spre cerul gurii).

Anestezia "in cerul gurii" e un pic mai dureroasa decat cea in fata.(da e suportabila)

Sa iei nurofen ca sa nu te mai doara pana ajungi la dentist, dar sa ajungi cat mai repede happy.

| vLooM explică (pentru Celcareajuta):

Mersi, poate rezist pana maine... sad

2 răspunsuri:
| Neverwas a răspuns:

În general se dă injecție fie în gingie, fie în obraz (foarte aproape de dintele cu pricina).
Însă depinde de ce problemă ai sau cât de gravă este.
În altă ordine de idei, nu prea ai ce să iei, eventual un calmant, sau poți folosi o compresă.
Bye.