| Alle9044 a întrebat:

Hei, TPU! Voiam sa intreb: Injectia in gingie doare rau? Sau. Doare?laughing Adica, imi voi face o extractie, si. O sa trebuiasca injectie in gingie. Ce ziceti?
-doar cei care au avut parte de acea injectie-
Si as mai avea o intrebare. Implantul este dureros?

Răspuns Câştigător
| adinaxD a răspuns:

Hei! Nu doare aproape deloc. E doar o mica intepatura. Gandeste-te in acel moment la cate inghetata o sa mananci dupa ce termini cu toata treaba la dentist. Bafta!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu doare aşa rău, vei simţi o pişcătură atât.
Curaj, nu-ţi fie frică!
Te pup!

| Ƨirenia a răspuns:

Nu doare. Inteapa putin cand intra acul in gingie dar e suportabil.

| Alle9044 explică (pentru Ƨirenia):

Multumesc pentru raspuns. :*

| princess87 a răspuns:

Nu doare, iti da cu anestezic local pe gingie sa nu simti cand baga acul

| venilla a răspuns:

Hei! o sa fie ca o intepatura mica, abia o sa o simti, pentru ca inainte de injectie o sa iti dea cu un gel pe gingie, ca sa ti-o amorteasca. Poate o sa simti putin acul de la prima injectie, dar daca iti face mai multe, nu o sa mai simti nimic, o sa fii deja amortita dupa prima! Curaj, sa nu musti degetul dentistului! happy

| Alle9044 explică (pentru venilla):

Hihi, multumesclaughing:*