| Hanibal a întrebat:

Salut.am o problema... am o carie e cam adanca nu chiar pana la gingie inca e dinte dar vreau sa stiu ceva cand ma voi duce la dentist ce o sa imi faca am auzit ca anestezia doare tare in rest nimic si as vrea sa mai stiu cum face anestezia pls rasp funda! cius

Răspuns Câştigător
| kidulinha a răspuns:

Anestezia nu doare deloc laughing
Iti da cu un spray f mentolat si f iute in gura, ca sa nu simti injectia. Apoi iti face o injectie in gingie, repet, nu simti nimic deoarece gura ta este deja amortita e la spray-ul acela. Si iti amorteste jumatate de gura, apoi lucreaza el acolo. Ce face, e treaba lui laughing)

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Anestezie face depinde si daca maicata ii face cadou ceva flori sau cafea sa te trateze mai bine.

| raluka_8394 a răspuns:

Nu iti face anestezie...iti zice sa vii la mai multe sedinte si o sa iti puna plomba