| Crimogen a întrebat:

Salutari. Am fost la dentis si am cerut sa imi fie scoasa o masea permanenta, fiindca am avut multe probleme cu ea si fiidca ma doare. Nu puteam dormii noaptea sad. Astazi mi-a facut anestezie cu seringa in gingie si cerul gurii, pentru a-mi scoate maseaua. Nu a fost de ajuns, asa ca i-am cerut sa imi mai puna o doza. Cand credeam ca totul este bine, am vazut ca incepea sa ma doara destul de tare cand lucra dentistul. Maseaua colectase puroi, iar de aceea dentistul mi-a dat un antibiotic cu 3 zile in urma. L-am luat in fiecare zi, dar se pare ca mai este ceva.

Intrebare : oare din cauza puroiului ma durea si cu anestezie?

Daca nu ati mai trecut prin asa ceva sau un prieten de-al vostru, mai bine nu lasati raspuns. Multumesc.

===================FUNDA====================

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Nu se vindecase.In mod normal trebuie sa se retraga puroiul(mai multe zile de antibiotice) si abia apoi trebuie scoasa.

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Cand zona este infectata, nici nu se face anestezie pana nu trece infectia. Pentru simplul fapt ca simti durerea si ti se face anestezie degeaba. Era necesar un tratament cu antibiotice prelungit, pentru ca infectia sa fi trecut si anestezia sa-si fi facut efectul.

| J0B0MAT a răspuns:

Probabil nu ti-a dat un anestezic suficient de puternic sau nu a asteptat destul cat sa isi faca efectul.

| Crimogen explică:

Asa m-am gandit si eu. Multumesc tuturor pentru raspunsuri.

| SpideySuperHero a răspuns:

Da din cauza asta
crede-ma mama e dentista