| ALIN15MW a întrebat:

Am si eu o intrebare.Mcboot se poate copia pe stick pentru playstation2 ca vreau sa ma joc jocuri piratate.Deja am luat un pachet intreg de jocuri dar nu stiu daca mcboot se poate copia

5 răspunsuri:
| roby96 a răspuns:

Mcboot din cate stiu se poate copia doar pe cardul de memorie al PS2-lui.eu am mcboot pe card...si inca o chestie. daca vrei sa folosesti mcboot ai nevoie de "ESR disk patcher" pentru a putea rula jocuri de pe DWD-uri.si pentru a rula de pe stick iti trebuie "USB util"...altfel nu merge.Si acum ca raspuns la intrebarea ta, nu cred ca poti sa il faci sa booteze dupa stick, nu ai cum sa intri in configuratie pentru a face asta.

| express11 a răspuns:

Pe okazii.ro gasesti solutii.acolo se vand carduri modate pentru ps2, sau il poti moda cu mondocip.bafta.

| AlexCrb a răspuns:

Din cate stiu eu trebuie sa il modezi. Modarea se poate face prin cip (asa am eu) si card. De alte variante nu am auzit.

| ALIN15MW explică:

Pai si cum il pun pe cardul ps-ului?

| copilnebun69 a răspuns:

Te documentez eu. Modarea pe stick este ca la card numai ca este pe stick. Modarea se face cu MCBOOT. Bafta. FUNDA?