| Shu a întrebat:

Vreau sa imi iau un ps2(playstation2) si nu stiu daca merita, adica sunt jocuri multe? sunt misto? si ce ps2 as putea luat pana in 500 lei?

Răspuns Câştigător
| RODesenele a răspuns:

1.Preţul
Playstation 2 ar costa in jur de 400 lei la magazinele Altex, Real, etc.
La Second-hand ar costa in jur de 200 lei.
Accesorii
Card de memorie - Ai nevoie de un card de memorie pentru a salva setarile jocurilor. costa 50 ron.
Joystick - Ai nevoie de joystick pentru a controla consola Playstation 2. Costa 50 ron.
Joystick-ul trebuie sa ti-l dea ei inclus cu consola Playstation 2.

2.Playstation 2
Playstation 2 - toate aproape sunt la fel nu prea este o diferenta poti sa iei orice consola de Playstation 2 dar sa functioneze.
Am si eu o consola de Playstation 2 mi-am modat-o si isi merita banii acum descarc ce joc vreau dupa internet.

4.Jocurile,filmele,muzica
Si nu iti face griji ca sunt milioane de jocuri.
Costă foarte mult jocurile de Playstation 2, la fel si filmele si muzica.
Merg numai DVD-CD originale.
Ai putea sa îl modezi cu 50-100 lei si poţi descărca jocurile, filmele si muzica de pe internet si să le pui pe DVD-CD.

7. Fundă?

2 răspunsuri:
| DAnc3 a răspuns:

Nu-ti lua, pana in 500 de lei gasesti xbox 360 la mana a doua ala merita.

| aumih16 a răspuns:

Daca vrei sa joci jocurile playstation 2 pe pc stii ca este un program pentru asta pcsx2 este un emulator pentru jocurile astea! vezi ce si cum se face pe Youtube! e o modalitate de a juca aceste jocuri si fara consola playstation 2! se foloseste de asemenea si la playstation 1!