| cosminvalerian a întrebat:

am un mesaje (de la Orange, exp. 123) in care zice ca departamentul 123 m-a desemnat castigatorul premiului in valoare de 25.000 euro oferit zilnic in cadrul promotieti "Castiga Pe Masura Dorintelor Tale", un cod de validare, si info (doua numere de tel.)

Sa am incredere si sa incerc?

Funda + vot

10 răspunsuri:
| justme4 a răspuns:

Pai e simplu: ai participat la promotie(stiu ca trebuie sa trm sms inapoi la tot felul de intrebari), sau te-ai inscris (parca trebuia sa trimiti ceva mesaj in care sa scrii nu stiu ce? Daca da, eu spun sa incerci, daca nu, nu big grin

| cosminvalerian explică (pentru justme4):

Eu nu m-am inscris la nimic. straight face

| IliadisJunior a răspuns (pentru cosminvalerian):

Sal,bine ai facut un coleg de al meu sa inscris la una din asta si ii trimitea sms zilnic, foarte multe plus ca ia luat am impresia si 3 euro, nu mai stiuthinking

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Promotia "Castiga pe masura dorintelor tale" este organizata de Orange Romania. Participarea, prin trimiterea unui mesaj la numarul 123 (0, 99 euro, cu TVA), iti poate aduce unul din multele premii oferite. Daca vrei sa afli mai mult, iti recomandam sa consulti regulamentul aici http://www.orange.ro/castiga-pe-masura-dorintelor-tale/index.html.
Iti dorim succes!
O zi buna,
Orange Helpers

| Sly a răspuns (pentru OrangeHelper):

Daca e concurs, de ce anuntul te desemneaza deja castigatorul premiului de 25 000 euro? Alta modalitate decenta de a atrage clientii nu ati gasit? Sunteti un fel de alba-neagra la birou. Atat.

| IonutAxi a răspuns:

Nu stiu ce sa zic..si eu primesc in fiecare zi sms din asta..si nu incerc ca nu castigi nici nimic..Nu mai stiu nici ei cum sa faca sa iti ia banii.

| Funions a răspuns:

Asa au si Cosmote si Vodafone niste promotii.
De fapt mesajele acelea te costa de la 0, 99 euro in sus si "ai sansa sa castigi" prin tragere la sort, deci nu esti sigurhappy
Eu zic sa nu mergi pe risti si castigi ca nu meritahappy
Mult succes in luarea unei deciziihappy

| Dalidah a răspuns:

La Orange exista o astfel de campanie momentan, nu este teapa. Uite de pe site-ul lor:"Poţi câştiga între 500 şi 25.000 euro în fiecare zi, de luni până duminică, dacă ai trimis cel puţin un SMS la 123.
Fiecare SMS trimis la 123 poate creşte valoarea premiului tău cu câte 500 de euro, până la atingerea sumei de 25.000 euro.
în ce constă promoţia "câştigă pe măsura dorinţelor tale"?

Cu fiecare mesaj scris trimis la 123, tarif 0, 99 euro cu TVA, primeşti automat 17 SMS-uri naţionale şi ai sansa de a câştiga premii pe măsura dorinţelor tale.
Poţi solicita în orice moment să nu mai primeşti mesaje scrise referitoare la promoţie, sunând de pe telefonul tău Orange la numărul scurt gratuit 280. Ulterior acestei solicitări, trimiterea unui nou mesaj scris la 123 implică acceptul tău de a primi din nou mesaje scrise privind promoţia.

unde găsesc regulamentul acestei promoţii?

Poţi găsi regulamentul oficial al acestei promoţii pe site-ul www.orange.ro, în secţiunea dedicată promoţiei "câştigă dorinţe îndeplinite". Pentru mai multe detalii poţi suna gratuit la 280 de pe telefonul tău Orange, de luni până duminică, 24 de ore din 24. "
Deci, ceea ce ai primit tu nu este premiul de 25.000, ci doar o invitatie de a te baga in joc. Daca vei incepe sa trimiti mesaje, poti ajunge la premiul repsectiv, dar calculeaza cat de greu si scump daca un singur mesaj este 0.99 euro fara TVA. Mult succes daca incepi!

| cosminvalerian explică (pentru Dalidah):

Eu nu am trimis SMS, ci doar am primit mesajul + un cod de validare (si un numar de tel.)

| ghostk1d a răspuns:

Si eu am unu de alalaughing.tot de la 123---e teapa.