| Banica05 a întrebat:

Azi am primit un mesaj in care scrie :"Departamentul 321 din cadrul companiei Orange Romania v-a desemnat castigatorul unui premiu in valoare de 10.000 de EURO in cadrul promotiei "Castiga Dorinte Indeplinite...INFO: 0349806434; 0755379572; 0756466449. Expeditor:123."Este adevarat?

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Concursurile promovate de Orange Romania sunt intotdeauna publice si, daca te afli printre castigatori, atunci cand esti apelat nu ti se vor solicita niciodata coduri pentru reincarcarea unei cartele PrePay sau informatii referitoare la conturi bancare, parole personale. Aceste informatii sunt strict confidentiale si iti recomandam sa nu le divulgi.
In plus, poti verifica informatia primita fie prin apel la colegii de la Serviciul Clienti 411-(apel gratuit), fie daca te adresezi colegilor din orice magazin Orange.
Iti multumim ca ne-ai impartasit experienta ta si, daca identifici o tentativa de frauda, te rugam sa ne contactezi cat mai repede la adresa de e-mail abuse@orange.ro sau la Serviciul Clienti Orange prin apel la 411 (gratuit de pe abonamentul tau Orange) /444 (gratuit de pe telefonul tau cu cartela Orange PrePay).
Cu prietenie,
Orange Helper
http://www. orange.ro/help/despre/

6 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Parca vad ca,,,,, ca sa iti primesti banii trebuie sa trimiti codul de reincarcare de la o cartele de 60 euro...laughing

| skama18 a răspuns:

Daca nu iti cere nimic ca sa iti ridici premiul e adevarat insa sabe sanse sa ofere compania orangr un premiu unui utiizator.ai grja la datele personale. Orange nu le cere daca intr-adevar ai castigat te trimit la cel mai apropiat shop Orange.

| CrissuCristina a răspuns:

Suna la numerele de telefon enumerate de tine mai sus si afla daca este adevarat sau nu.

| XatomisX a răspuns:

Nu e teapa si eu am primit straight face

| Caaaaalin a răspuns:

Eu cred ca da ca am mai auzit de promotia asta! Vezi si tu! Vreau Jumatate din bani + funda rolling on the floor

| d0pex a răspuns:

Nu e adevarat E Teapa