| Respekt a întrebat:

as vrea sa va intreb ceva. Daca pun un bilet la superbet si castig meciurile de pe acel bilet. Iau banii dupa ce ii dau biletul semnat si asa, dar impozitul, taxele sunt pastrate de catre caserita? sau trebuie sa declar eu la anaf?

1 răspuns:
| UnTrecator a răspuns:

Daca joci la o casa de pariuri offline precum superbet si castigi, atunci impozitul iti este oprit la sursa, adica iti este oprit de casierita si iti da diferenta din castig. In cazul cand joci online procedura este alta. Trebuie sa declari tu la anaf.