| Nєó a întrebat:

ce părere aveţi despre gruparea 'Illuminati' care se spune că ei ne-ar conduce din umbră şi că Anonymous luptă împotriva lor. Sunt adevărate toate aceste conspiraţii sau e doar un mit? Se spune că si românii care sunt masoni fac parte din această grupare. Aştept şi părerile voastre

4 răspunsuri:
| Sociopat a răspuns:

Mi-a pasat si mie de astia prin 2012. Apoi s-a dus moda si asa s-a dus si interesul meu pentru ei.Se pare ca moda revine.

| Nєó explică (pentru Sociopat):

Se spune că această grupare este înfiinţată încă din 1776 şi ne conduce chiar din timpul acela.

| 1cristian1990 a răspuns:

Buna intrebare! Sunt intr-adevar o grupare secreta, mai ceva ca si mafiotii! Si prin a ne conduce inseamna a-si indeplini obiectivele si aceste obiective le poti gasi foarte simplu pe net cum ar fi 'noua ordine mondiala' ( reducerea populatiei de la 7 miliarde la 500 mil de persoane pe care ii poate controla ca si pe niste sclavi sub un stat global fascist ( ei pun legi si se aplica ), cateva din obiectivele lor sunt indeplinite astfel, prin codex alimnetarius, chimetrails, legi stupide si conducatori prosti avand influente in politica, religie si mai ales mass-media! E o organizatie mondiala sa ii spui asa isi intinde ramurile in toate domeniile! Ei detin banii si informatia, pe care in lumea de astazi ii face cei mai puternici! Majoritatea sunt conducatorii bancilor mondiale, FMI etc, produc razboaie ca sa castige bani, indatoreaza tarile ca sa le vindem aurul, petrolull si gazele de sist (FMI), faci legatura! Consider ca sunt la fel de reali cum suntem noi 2! Nu stiu cat e de adevarat partea cu anonimus...sunt alte grupari secrete care lupta impotriva lor! Si asta vroiau ei sa crezi ca sunt doar un mit, dar in ziua de astazi indoctrineaza lumea ca e la moda sa vi mason de gradu x si vedetele noastre sunt, daca te bagi cu ei esti al lor, si daca vrei sa scapi si nu asculti ce spun ei esti ca si mort!

| Greetsiel a răspuns:

Da! Sunt si romani masoni si cu siguranta fac parte din Illuminati. Cu totii stim ca ei sunt o grupare secreta, dar le place sa se afiseze public.(motivul nu stim care e). Si nu prea cred ca ei ne pot conduce din umbra. Acum, fiecare cu parerea lui. happy