| EcLipSa234232 a întrebat:

Salut TPU
cum as putea sa-mi fac o retea Wi-Fi acasa pentru a ma connecta de pe telefon?
De ce instrumente am nevoie pentru a-mi creea propria retea de Wi-Fi
Din cate stiu daca ma connectez la wi-fi am acces nelimitat la internet intr-o anumita arie de acoperire, e adevarat? Daca nu, cum e, explicati-mi
Cam cat ar costa fiecare material sau materialul de care am nevoie pentru a-mi creea o reatea Wi-Fi
Cum se efectueaza plata? Si trebuie sa inchei vreun contract nou? Sunt la RDS

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| warGamer a răspuns:

Deci daca vrei sa ai doar pe 10 m patrati ia-ti un modem wifi costa 140 ron
trebuie sa ai ip static vina aia si til conecteaza
dar daca vrei pe o raza mare ia-ti o antena de prelungire si ai pe raza de 50 m
am si eu si de asta iti spun

| EcLipSa234232 explică (pentru warGamer):

Si plata cum se efectueaza?

| warGamer a răspuns (pentru EcLipSa234232):

E gratis nu platesti decat modemul si satelitul

| Srdjan99 a răspuns:

Pai, in primul rand iti trebuie un router wireless. Dupa care urmezi sfaturile de pe acest blog:http://www.google.ro/......http?/url