| djfreesh a întrebat:

Salut.am internet mobil de la romtelecom prin modem mobil. vreau sa reziliez contractul deoarece nu am arie si semnal bun si nici nu merge bine...ei cer taxe de reziliere in contract mari dar am auzit ca este o lege din 2010 care imi da dreptul sa reziliez gratis daca nu am arie de acoperire sau nu-mi merge bine! ce lege este accea si este adevarat ca am dreptul sa-l reziliez gratuit?

Răspuns Câştigător
| justanotheruseroftpu a răspuns:

Pe contract scrie ca iti garanteaza o anumita banda/viteza daca nu ai acea "viteza" il poti rezilia gratis, la fel si daca nu ai arie de acoperire! daca refuza zile ca ai dai in judecata si ca vrei sa vorbesti cu un superior, si ai sa vezi cum iti vor rezilia contractul gratis!

2 răspunsuri:
| tr3ig a răspuns:

Depinde ce ai semnat tu? daca tu ti-ai asumat raspunderea pentru aria de acoperire si alte cele aleluia platesti de te spargi.

| danishor a răspuns:

Ai dai in judecata daca nu iti rezilieaza contractul in caz ca nu iti merge bine net-ul. au 2 optiuni il fac sa mearga bine ori rezilieaza contractul.