| Tyberiu2000 a întrebat:

De puțină vreme practic visul lucid și aseară am reușit pentru prima oară. când am aflat că visez am făcut un back flip de bucurie(acest lucru nu-l pot face în realitate).Am reușit să sar pe apă ca pe o trambulină și chiar să respir sub apă. Însă când am încercat să zbor am căzut și când am încercat să alerg foarte repede am obosit. ce-mi limitează posibilitățile în aceste vise lucide. e vorba despre voință, imaginație, sau poate experiență?

6 răspunsuri:
| Seepty a răspuns:

Imaginatie, de experienta nu ai nevoie.

| marinaa9 a răspuns:

Mi-am instalat chestia asta din curiozitate cu Lucid Dreaming si habar nu am in ce consta. ceva ceva mai stiu Poti sa-mi explici si mie? Da-mi un mesaj

| bogboy101 a răspuns:

Cum ai reusit? am incercat si eu si nu pot sa intru in vis lucid.zi-mi s i mie ce ai facut sa ajungi la el

| Tyberiu2000 explică (pentru bogboy101):

Băi nu sunt prea sigur, dar știu că atunci când am fost în vis mi-am dat seama că ceva nu este în regulă și m-am ciupit de mână, oricât de tare strângeam nu mă durea, așa mi-am dat seama că sunt într-un vis. Dar eu mi-am făcut un obicei să mă ciupesc ca să văd dacă sunt într-un vis. Dacă vrei poți încerca și tu.

| TheFallen666 a răspuns:

Categoric imaginatia

| Camytza2003 a răspuns:

Imaginatie.Asta e totul