| EcLipSa234232 a întrebat:

Salut TPU
imi puteti explica si mie cum folosesc bluetooth de pe samsung galaxy gio ?
adica cum sa ii trimit unui prieten ceva pe telefon , am telefonul de curand si nu sunt inca expert , multumesc funda

Răspuns Câştigător
| Crissssssss a răspuns:

Pai prietenul care vrei sa ii trimiti trebuie sa activeze bluetoothul dupa ce il activeaza el il activezi si tu cum?
Daca ai dat pe telefon la bluetooth atunci e bine dai la optiuni si scrie "activare bluetooth" sau "activeazati bluetooth" ceva de genul asta dai acolo si bluetooth este activat. Dupa dai la poza, melodia etc. pe care vrei sa i-o trimiti si dai la optiunisi scrie "trimite prin bluetooth" sau "trimite aceasta (ce vrei tu sa ii trimiti) prin bluetooth" ceva de genul asta scrie si dai acolo.Si o sa iti intre la bluetooth daca prietenul tau are bluetooth activat dar numai el trebuie sa il aiba activat iti scrie numele pe care il are el pus la bluetooth adica "andrei, marian. floare, masina etc."sau nu si-a pus nume si are numele pus din fabricatie numele ar trebui sa fie ceva de genul asta daca are Vodafone sa zicem trebuie sa aiba ceva de genul:"v10f7fo4n"(sa stii ca nu o sa fie numarul asta) sti ceva numere cum ti-am dat exemplusi apesi acolo dupa iti zice vrei sa ii trimiti lui numele pe care il are el...( ce vrei tu sa ii trimiti)si tu dai da sau poate sa iti scrie ceva asemanatorr si dupa prietenul tau daca mai are memorie trebuie sa iti de-a da daca nu stie trebuie sa scrie asa"primiti fisierul de la ce nume ai tu la bluetooth"el trebuie sa iti de-a da dupa ce iti da da trebuie sa astepti putin sa se trimita(ce vrei tu sa ii trimiti) sper ca te-am ajutat
Funda?happy

1 răspuns:
| Crissssssss a răspuns:

Cand ma refeream asa "daca prietenul tau are bluetooth activat dar numai el trebuie sa il aiba activat ma refeream la altcineva in afara de el nu la tine tu trebuie sa il ti activat