| tiranianuuu a întrebat:

De curând mi-am luat un telefon Samsung Galaxy J1 si am încercat sa mut niște aplicații, jocuri pe card. Si nu pot. am inteleses ca trebuie Rootat telefonul...îmi puteți explica cum se face.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Sunt destule tutoriale de Root pe net :
https://www.google.ro/#q=how+to+root+Samsung+Galaxy+J1

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

ATENŢIE :

Vezi că, dacă faci Root, PIERZI Garanţia şi RIŞTI să strici telefonul!

| GabrielStn a răspuns:

Www.kingoapp.com Descarci aplicatia de aici + driverele necesare telefonului. Conectezi telefonul la pc prin cablul de date si incepi procesul de rootare. Te sfatuiesc din proprie experienta sa ai telefonul incarcat 100%. Bafta! AI grija mai apoi ce aplicatii instalezi si ce drepturi le dai asupra desipozitivului tau.