| AgruptiS7 a întrebat:

Imi puteti spune si mie cum sa imi refac scrisul!
Adica majoritatea profesorilor imi spun ca scriu urat!
Sunt in cl VII-a si imi spun sa imi refac scrisul deoarece peste un an am examen!
FUNDA

Răspuns Câştigător
| Ozanaf a răspuns:

Bună! Si eu aceiasi problema cu scrisu, eu sunt in clasa a 12 a si am si eu examen. Am încercat să scriu mai mult cu litere de tipar. Si e mai bine. Scriu mai încet ca nu sunt obisnuită dar la examen am 3 ore timp să scriu. Multă baftă.

2 răspunsuri:
| PJaY a răspuns:

Pai apucate si scrie fiecare litera din alfabet cum ti-a aratat profesorul/profesoara in clasa I si scrie zi de zi cate o foaie de caiet. Eu asa am facut.

| hellomi a răspuns:

Pai puneti un caiet de caligrafie