| Tud44or a întrebat:

Imi spuneti va rog cum as putea face o macheta a globului ocular din materiale casnice? As vrea sa evit cat pot plastelina. FUNDA

Răspuns Câştigător
| TeodorL a răspuns:

Salut!

Umflii un balon la dimensiunea dorita apoi iei multa hartie de bucatarie (suluri) si o inmoi in aracet apoi le aplici pe balon in mai multe straturi. Dupa ce se usuca ai o forma rotunda pe care o poti taia pe jumatate, ca in interior sa definesti alte parti ale ochiului big grin Have fun!

2 răspunsuri:
| criss89 a răspuns:

Salut, incearca din glet doar ca v-a trebui sa-i dai tu forma sau silicon din materiala casnice nu prea ai sanse succes

| SquirrelX a răspuns:

Bună.
poți utiliza burete, hîrtie colorată, șervețele, ceva pînză, ață.
sîrmă.
sau ceva de genu.