| cFlorin a întrebat:

Maine am TEZA LA MATE. Vreau sa stiu daca am un exercitiu sau o ecuatie mai lunga / mai grea daca rezolv tot corect si schimb un semn ( ex : in loc de +, - sau in loc de X, : ) si rezultatul da diferit se puncteaza ceva? Funda?

12 răspunsuri:
| DianaScorpio a răspuns:

Depinde de profesor si depinde si de locul din rezolvare unde gresesti semnul.

| ruzycciocolata a răspuns:

Buna.Se depuncteaza mai exact.Iti va puncta cu un punct sau doua in minus, dar depinde si de profesor, deci ai grija sa nu te incurci!

Răspuns utilizator avertizat
| dianaaaaax a răspuns:

Depinde şi de profesor.Aşa am greşit şi eu, dar nu m-a punctat. chatterbox. Baftă la teză.♥

| Alcs a răspuns:

Wow si eu o dau tot maine, ideea e ca exercitiul se puncteaza pana unde ai pus alt semn, dar daca esti atent si te concentrezi nu gresesti. Bafta maine...happy

Răspuns utilizator avertizat
| Alcs a răspuns (pentru cFlorin):

laughing Eu sut din judetul Brasov dar uh?

| GeorgianaEuu a răspuns:

Daca ai gresit mai pe final, e posibuil sa puncteze.Acum,depinde si de profesor!

| Child a răspuns:

Pai daca schimbi un semn, ai gresit tot execitiul si este posibil ca profesorul sa nu te puncteze...Probabil va puncta doar cat ai rezolvat corect!

| Luciano2b2 a răspuns:

Florine ai grija de la un mic semn se poate strica totul. Iti dau si un exemplu 2+4x5+4 = 26 ori tu daca "gresesti" devine 2+4x5-4 = 18. Vezi cum se poate rata tot exercitiul de la un plus/minus.

| Nimeni_9768 a răspuns:

Depinde de profesor, daca e intelegator iti puncteaza ecuatia pana unde ai gresit, daca e naspa iti taie ecuatia si nu iti da nimica din moment ce e gresita (asta e faza naspa la mate).

| Apostol_Danny_1990 a răspuns:

Si eu tot maine o dau broken heart