| anonim_4396 a întrebat:

Rog bun simt si sa imi raspundeti fara misto-uri. Aici nu e loc de asa ceva. Uite care e problema. Nu stiu, voi ati m-ai facut, ati facut asta? Vi se pare o idee buna? Eu ma inteleg foarte bine cu o colega de facultate (inca nu suntem prieteni, doar buni colegi). In cateva zile voi pleca intr-o excursie (concediu) si m-am gandit sa ii trimit colegei mele (este din alt oras) o vedere. Se mai trimit azi, in ziua de azi vederi? Adica nu e ceva vechi, ce nu se mai face? Nu stiu si mi-ar fi rusine sa trimit, daca nu se mai trimit. Sa nu fiu considerat invechit, cu obiceiuri vechi. Problema este ca nici nu ii stiu adresa ei, nu stiu cum sa i-o cer, nu as vrea sa se simta prost, sa creada ceva rau. Doresc doar o simpla vedere sa ii trimit. Mai bine las vederea, si postez poze pe facebook? Asa de mult mi-as dori sa ii trimit... of, of crying! Noi de fapt ne,, certasem" intr-un fel, in urma cu ceva timp. A fost doar un lucru banal. Eu fiind mai insistent cu mesajele, la fel cum sunt cu toti (imi place mult sa vorbesc cu cineva) m-a blocat, sa nu ii mai vad profilul. Nu am mai vorbit o perioada. Acum m-a deblocat (in urma cu cateva saptamani), cu mare tragere de inima si emotii i-am trimis cerere de prietenie pe facebook, desi nu mai aveam nici o speranta ca ne vom mai intelege vreodata, va mai vorbi cu mine, si ca prin minune mi-a acceptat cererea. Ea e o fata foarte amabila, draguta si simpatica, silitoare. Mi-am invatat si eu lectia cum s-ar zice. Voi incerca sa ma abtin sa vorbesc cu ea mult, non-stop sa ii trimit mesaje, dar sper sa reusesc. Sunt indragostit de ea, asta e adevarul. Macar sa ramanem colegi, daca nu prieteni, dar viata tot timpul iti ofera surprize. Acum, i-as trimite mesaj, dar mi-e teama de cum v-a reactiona. E posibil sa nu se intample nimic, sa imi raspunda, sa vorbim, imi da adresa, considera un gest frumos, sau se poate intampla ce este mai tragic si trist. E de totul sau nimic. Voi cum ati scrie si ce ati scrie?

Vacanta placuta si frumoasa sa aveti si voi!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iertati-mi greselile de scriere si faptul ca am scris mult. Asa descriu eu problemele.

| FakeSmiley a răspuns:

Hmm. Din cate am inteles. chestia cu vedeara nu e rea... dar eu cred ca ar fi mai bine sa ii postezi pe fb. ca mna daca ii ceri adresa e putin cam aiurea. Si daca stii ca iti raspunde la mesaj nu strica din cand in cand sa o mai intrebi se face si sa schimbati niste vorrbe. Crede-ma la cate sfaturi ii dau lu prietena mea asta nu prea e nimic! BAFTA!:* Sper ca te-am ajutat. happy; 3

| TurboBoost a răspuns:

Daca stie sa apreciere gestul, ar merita.Nu conteaza ca se mai trimit sau nu, un gest frumos este oricand bine primit!