| YoYoIonut a întrebat:

Se poate conecta un microfon(normal)la boxe?
Ma refer la conectare directa,adica i-au mufa microfonului si o bag in boxa,fara calculator, laptop.

FUNDA SI VOT

5 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Ai nevoie de preamplificator pentru microfon si amplificator pentru boxe (daca nu au)

| express11 a răspuns:

Nu.trebuie amplificator.

| YoYoIonut explică (pentru express11):

Mi-ai putea da un site de unde pot cumpara?
Adica pe care ar trebui sa-l cumpar?

| express11 a răspuns (pentru YoYoIonut):

Cauta pe google.tot aia as gasi si eu.

| stlucian a răspuns:

Ai nevoie de un mixer audio si eventual un aplificator daca vrei sa te auzi mai tare.Impedantele microfoanelor difere MULT de cele ale difuzoarelor de aceea ai nevoie de un mixer! Apoi dupa mixer poti sa amplifici vocea dupa dorinta/puterea aplificatorului.