| albertodelrio211111 a întrebat:

Situatia dta in felul urmator.Acum cateva zile pe askul meu am aflat de la o tipa ca ma place si ca cica e prea timida sa mi zica chestia asta!
In fine e o tipa la scoala care ma tot fileaza in sensu asta, e foarte misto si pot sa spun ca si mie imi cam place de ea!
Problema mea eterna si sper sa nu si iremediabila este comunicarea cu fetele.Cum as putea sa ma apropii de ea daca atunci cand vad o fata pe care o cunosc si daca ma saluta sau se baga in seama cu mine imediat incep sa am un blocaj psihic sa fiu foarte rigid?! Imi pun problema asta pentru ca mie chiar imi place fata si nu as vrea sa pierd oportunitatea.Intrebarea e ce as putea sa fac sa nu mai fiu asa rigid in prezenta ei? Si daca intreaba careva cum am reusit sa o fac sa ma placa eiii sa zicem ca sunt mai curajos pe facebook decat face to face.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Timida, timida, dar umple satul cu vorba ca te place! Daca si in acest caz esti timid si nu ai curaj sa mergi la ea sa o inviti la un suc, atunci nu ai decat sa stai frumos in banca ta si sa privesti cum o cuceresc altii.

| Andra382 a răspuns:

Du-te la ea si ia-ti inima in dinti. Spune in gandul tau ca 'Gata, o s-o fac' si totusi mai bine mai tarziu decat niciodata.Chiar daca iesi bine sau nu, iti spun eu pe fete nu le intereseaza cum vorbesti cu ele ci faptul ca ai avut curaj.