| Mihai1972 a întrebat:

Stiti ceva in legatura cu legea aia in care poti face scoala de soferit la 17ani, iei carnetul si conduci doar cu insotitor? Daca stiti ceva sau dati un link in legatura cu asta, funda!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o asemenea lege. La 16 ani se poate da examen pentru subcategoriile A1 si B1, de la 18 ani pentru categoriile A, B si altele si de la 21 ani pentru altele. Numai bine!

| Jameson a răspuns:

De asa ceva n-am auzit. Doar de cat. ''A'' sau ''B1'' ca se poate la 16 ani.

| Zazu a răspuns:

Exista,dar depinde in ce tara vrei sa faci scoala.In tara capsunarilor emigranti legea se aplica de 2 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista o astfel de lege. Asta ar mai lipsi, sa ma feresc de toti copiii in loc sa-mi vad de drum. De parca nu sunt destule probleme in trafic...