| AdryTheBest a întrebat:

Stiu ca abia am intrat in vacanta, dar as vrea sa imi planific timpul liber din vara. Adica, sunt singura, acasa si stau pe Facebook 24/24... Imi dati idei de ceva mai distractiv? Ceva ce pot face singura (activitati de vara) sau cu prietenii. Merci mult!

Răspuns Câştigător
| snzpaul a răspuns:

Dacă stai la curte, luați frate, 2 șezloange stați la soare, bateți-vă cu apă, bronzați-vă, mergeți la pișcină.
dacă stai la bloc, mergeți la pișcină, la fel ( laughing ), cheamă-le la tine, luați o sticlă cu apa, arunca-ți în oameni cu apă. laughing

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună, păi unde sint ai tăi? Ai putea face curat in casă, spălat geamurile, rufele curătat gresiile faianțele, ai avea ce face dacă ai vrea.

| Scremer a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

A zis ceva distractiv sa speli geamurile si sa faci faci curat nu e tocmai distractivbig grin

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Scremer):

Da dar si astea trebuiesc făcute.

| Scremer a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu zic ca nu dar cui i place sa faca curatenie si din astea?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu îți dai seama câte chestii îmi trec mie prin cap acum? Ție nu?
O să enumăr câteva:
- mergi la un ștrand din apropiere
- interesează-te de o școală de vară. Se predau activități extrașcolare care te-ar putea interesa pentru dezvoltarea ta. Nu e ca școala obișnuită, nu faceți câte 50 de minute. Poate-ți sună aiurea (ceee? școală iar?) dar gândește-te că e doar o instituție unde se regăsesc o parte din hobby-urile tale, unde poți alege pe care să le urmezi)
- îți inviți prietenii la un suc, la un film, o plimbare în parc, un concert
- lasă facebook-ul! Ieși afară, vremea e așa frumoasă și poți profita. Excepție face canicula, desigur.
- începe să te concentrezi pe dezvoltarea unui hobby. Ai timp. Desenează, fă brățări, folosește machiaj... învață să cânți la un instrument, ieși la pescuit, fă poze, citește mult, scrie, uită-te la filme
- renunță la alimentația proastă, dacă ai așa ceva și concentrează-te pe sănătate și corp
Eu asta aș face.

| CrazyGirll a răspuns:

Uda-te cu apa cu prietenii
Fa-ti unchile cu prietena cea mai buna
Uita-te la un film bun
Fa un dus lung.
Funda?

| EuCosti a răspuns:

Te poti duce la paje, va putei plimba cu rolele, va bateti cu apa, adunati-va undeva si jucativa niste jocuri adevar sau provocare... Funda