| MariusPF a întrebat:

Va rog NEED HELP.Deci am niste casti pentru laptop sunt ca de telefon si am o problema!
Vreau sa ascult o muzica si cand porneste aud foarte bine Negativul dar vocea se aude incet-incet!
Va rog ziceti`mi ce sa fac

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă căștile au microfon au verifi mufa și vei vedea că au 4 porțiuni despărțite în loc de 3, ceea ce înseamnă că laptop-ul tău e mai vechi și nu suportă decât căști simple în conectorul respectiv (nu face contact cum trebuie lamelele, îți pot zice un mod pentru căști ceea ce implică să faci un scurt pe două porțiuni și vei auzi mono sau se va anula microfonul)

3 răspunsuri:
| opreamircea a răspuns:

Daca acele casti sunt de Nokia, probabil se aude asa din cauza ca ai acel buton pentru convorbiri. Vei sesiza in momentul cand apesi pe acel buton ca se aude bine. Solutie nu este, decat sa folosesti niste casti care nu au acel buton. Multumit?

| MariusPF explică:

Opreamircea nu merge bine nici daca tin apasat sau doar apas pe buton

| malyyy a răspuns:

Incearca alta melodie poate este din melodia respectiva.