| killanonim a întrebat:

Voi cand sunteti plictisiti ce faceti?

4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Joc jocuri pe pc sau citesc carti.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Schimb activitatea.
Cam asta pot face:
-ies in oras
-pun 'o muzica'
-joc ceva
-caut ceva de facut prin casa
-fac curat sau pun in ordine ceva prin magazie/atelier/masina
-continui sa sudez la un proiect de cativa ani
-caut ceva pe la tv (daca nimeresc o emisiune preferata, pierd si cateva ore, daca nu, renunt in 5 minute)
-ma duc sa incep o conversatie cu un membru de familie
-verific 4-5 site-uri si forumuri pe care le urmaresc (asta fac acum)
-ma joc cu pisica (am norocul sa am o mâță foarte jucausa, la 5 ani ai ei dureaza 5 secunde s-o fac sa se puna cu burta in sus, sa se joace)
-fac cumparaturi online (am mereu liste pentru asta, si ma apuc sa le bifez spontan)
-ma bag in seama la o fata ceva, cunostinta noua sau veche.
Cam astea imi trec prin minte acum.
Mai am si prieteni, care imi "rapesc" neanuntat cate o zi intreaga, sa-i ajut la ceva.
Dar... Am 22 de ani.
In timpul scolii/liceului, cand eram in vacanta si ma plictiseam, ma jucam mult pe pc, ascultam muzica nonstop, ma mai lipeam de un vecin mecanic sa casc gura la ce face el, mai faceam cate ceva la masina familiei (la 17 ani de exemplu i-am facut o revizie amanuntita, si i-am reimprospatat si aspectul foarte mult, in vacanta de vara).
A... Si am mai avut o activitate de "pierde-vara" in timpul scolii, pe la 13-14 ani, o motocicleta/motoreta de care eram fascinat, si am reusit in joaca s-o aduc in stare de functionare laughing

| Moonlight15 a răspuns:

Sala,fotbal,filme,plimbari si preferatul meu: ma uit la meciuri de fotbal laughing