| Andrei281040 a întrebat:

Vreau sa fac o prastie, dar nu stiu dun ce material sa pun ca si elastic. Dati-mi si mie niste idei de ceva elastic si rezistent. (In afara de elastic de la masca de gaze ca nu am asa cevawinking )

Răspuns Câştigător
| raduconstantin11 a răspuns:

Salut
Eu am luat de aici http://prastii.cabanova.com/

Sunt foarte bune

5 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Cauta manusi din cauciuc, din acelea folosite de electricieni. Tai o banda de 1, 5-2 centimetrii si foloseste un cracan din salcam, sai sanger. Pentru cochilie "proiectil" poti folosi o bucata din piele groasa de 0, 5-1mm. Succes

| raMLesS a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Aveam odata o prastie, iar elasticul era foarte bun si rezistent si era in forma de siret, luam cuie, le indoiam, le puneam pe "siret", si cand trageam, ziceai ca trag cu arcul laughing
Ieseam cu restul copiilor cu prastia, aia cu pietre, eu cu cuie laughing si trageam in ce nimeream, tintele noastre preferate erau biciclistii si tirurile laughing laughing A oprit odata un tir si s-a luat soferu dupa noi, ne-am ascuns bine laughing

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru raMLesS):

Sper ca acum constientizezi greseala din copilarie!

| raMLesS a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Acum stiu ce am facut, dar am ramas uimit de ce gandire puteam sa am, totusi constientizam ca nu trebuie sa dau in masini, stiam ca alea se zgaraie sau li se sparg geamurile imediat laughing big grin

| mastadont a răspuns:

Orice cauciuc merge, taie o cameră de bicicletă dacă ai așa ceva.