| needyou a întrebat:

As vrea sa imi fac o prastie dar nu stiu c sa folosesc la coarda
nu stiu c fel d elastic
vreo sugestie?
funda

Răspuns Câştigător
| Ciprian16 a răspuns:

Corzile/benzile elastice se fac din camere de bicicletă, de maşină, mască de gaze sau din orice alt material elastic. Cu cât materialul se întinde mai uşor, benzile se vor tăia mai lat şi invers. Eu de obicei le tai cam de 0.75 cm pe cele groase şi de 1.25 cm pe cele subţiri.
Atenţie când taiaţi să nu faceţi pişcături pe marginea benzii altfel se vor rupe după un timp. Se pot tăia de la început altfel se vor mări.