| Diva a întrebat:

Vreau sa-mi fac un tatuaj micut pe umar care sa simbolizeze faptul ca viata e o lupta si ca nu trebuie sa te lasi doborat orice s-ar intampla! Da-mi niste sugestii.Multumesc

Răspuns Câştigător
| 2ochicaprui a răspuns:

Daca as fi in locul tau, mi-as face un inger cu sabie in mana sau un vultur zburand cu prada in gheare big grin

3 răspunsuri:
| the1answer a răspuns:

Nu iti strica corpul! Vei demonstra ca viata e o lupta arartand ca poti rezista unei tentatii asa de mare.

| SorinaFelina a răspuns:

Pai sa iti raspund logic...:
1. Daca vorbesti de viata poate fi o inima, cand e vorba de lupta trebuie sa fie si o sabie, pentru a nu te da batut niciodata o pana de porumbel pentru ca atunci cand Iisus a trimis porumbelul acesta nu s-a dat batut pana cand nu a adus inapoi ramura de maslin.

2.Un fluturas pentru ca fluturasul seamana cu o viata libera fara prejudecati si chiar daca acesta devine inapoi vierme cazut la pamant apoi se ridica si o ia de la inceput

3. Tiai putea desena un... porumbel care nu prea simbolizeaza un suflet (viata ) totusi merita tatuat

4. un delfin deoarece acesta mereu lupta importiva curentilor sa nu fie trasi inapoi.

Sper ca te-am ajutat (Funda?happy )