| anonim_4396 a întrebat:

Salut Tuturor! Eu cu un coleg ne-am hotarat sa vindem Cd-uri cu jocuri de pe internet dar, cineva mi-a spus ca este ilegal... vreau SA stiu ce se poate intampla sunt in clasa a 7a a mai vandut cineva? Ce se poate intampla? Multumesc Funda + Voturi cu gramada!

Răspuns Câştigător
| CristineDelaruss a răspuns:

Buna!
Poi da, e ilegal, sau cel putin nu e corect. Adica tu iei jocurile GRATIS de pe net, si ii dai clientului/ei jocuri "piratate", pentru care el/ea plateste dar tu nu ai contribuit cu nimic la pretul acestuia.
Nu e ilegal, adica sa faci puscarie or wth, dar e o chestie de bun simt.
Bafta, si mai gandeste'te!

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Claudiu2011 a răspuns:

Pai normal ca e ilegal.se numeste piraterie ce vrei tu dar daca vinzi la colegi sau la cei cunoscuti nu cred ca afla nimeni despre asta...doar sa nu ti faci reclama prea multa.e f usor sa castigi asa bani ca oricine poate face asa cum vrei tu.

| cagulatu a răspuns:

Piraterie, nu repeta ce ai facut!

| imDani a răspuns:

Scoala de corectie :-))) Normal ca e ilegal.

| username_5501 a răspuns:

Legea 8/ 1996, art 139, indice 6, aliniatele 1 litera a, 2 si 5 se risca o pedeapsa de pana la 12 ani.