| edyutu a întrebat:

Merita sa imi cumpar o alta placa video si un alt procesor pentru laptop sau mai bine strang bani de un laptop nou?

Răspuns Câştigător
| Mihaitza009 a răspuns:

Poti sa iti schimbi procesorul si placa video daca tu consideri ca sunt prea mici dar daca dispui de bani suficienti iti poti lua un laptop cu o configuratie mai buna si care sa te ajute in ceea ce vrei sa faci cu el funda?

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Eu in cazul tau m-as gandi sa cumpar un laptop. chipul de video in laptop e integrat in placa. de regula tehnicii schimba toata placa. in cazul tau depinde ce posibilitati ai. insa daca ti-au spus ca e dezlipit chipul de video incearca sa ii faci reflow, adica sa-i induci caldura ca sa ii refaci lipiturile. nu e o metoda prea ortodoxa dar poti avea noroc. ca sa-i faci reballing e costisitor si iti trebuie scule adecvate.

| SKillerQSama a răspuns:

Mai bine poti sa desfaci leptopul tau il vinzi pe bucati pentru ca bucatile din laptop costa mai mult si asa faci bani eu mi-am cumparat un notebook facand asta dar nu le-am vandut pe toate ii urez succes si sper ca te-am ajutat... plz funda

| Alexa20022000 a răspuns:

Laptop nou(mai ales de black friday)

| AimeZ a răspuns:

Poti sa-ti strangi bani mai bine pentru ca aceste doua componente te duc la 5 mil si de black friday te duci frumusel, si iti cumperi un nou laptop. BAFTA!

| TheFanatic a răspuns:

1. Nu poti sa schimbi placa sau alte componente la unele laptop-uri.
2. Mai bine zic sa strangi pentru un calculator ca e mai bun decat laptop-ul, laptop-ul il folosesti mai mult cand esti plecat si in plus daca vrei laptop pentru gaming nici unul nu este bun pentru ca au bateria slaba.

Bafta!