| Secreeeeeeeeeeet a întrebat:

Salut tuturor! Vreau sa va spun ca nu ma pot impaca cu gandul ca timpul trece sad. Nu ma pot impaca cu gandul ca cei dragi se vor duce la un moment dat. Tot timpul cand ma uit la o fotografie mai veche sau merg intr-un loc in care nu am fost de mult si imi amintesc de alte clipe, frumoase sau urate, plang, nu mai suport! Sunt prea sensibil. Cand ma gandesc ca parintii vor imbatrinii, iar ma intristez, pentru ca nu vreau sa ii vad in ipostaza aceea de batrani. Eu vreau sa ii stiu asa toata viata, nu cu parul alb si cu riduri. Si stiu ca atunci cand imbatranesti, iti pierzi memoria. Si faptul acesta cand ma gandesc la parintii mei ca nu vor mai socoti atata, ma intristeaza. Va rog din tot sufletul ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| olikyka a răspuns:

Am si eu sentimentul acesta si ma tem ca ei sa nu plece definitiv, asa ca ma stradui sa petrec cit mai mult timp impreuna si cu toate ca citeodata ma fac sa ma enervez incerc sa ma linistesc si sa-mi aduc aminte de ce ii iubesc, cred ca ar trebui sa petreci mai mult timp cu ei, sa nnu le faci inima rea sa ai grija de ei,., succes

7 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Salut

Cred ca esti putin depresiv eu iti sugerez sa te calmezi si sa te gandesti ca toti o sa patim asta mai devereme sau mai tarziu.
Imbatranirea nu o poti opri...
Dar ar fi mai bine sa vorbesti cu un psiholog.

| neutrino a răspuns:

Moartea face parte din viata, motiv pentru care trebuie sa luptam permanent pentru a-i face fericiti pe toti vei dragi noua, si nu numai.

| vRemi a răspuns:

Timpul va trece tot timpul inevitabil, asa ca bucura-te de prezent si nu te uita in trecut.

| Cedry2k8 a răspuns:

Tu trebuie sa te bucuri de clipele care le traiesti acum, nu sa te intristezi de cele care vor urma.

| Mada_Mays_1994 a răspuns:

Hey, gandeste-te ca aceste chestii sunt foarte firesti... profita de ele din plin si de persoanele pe care le iubesti, cand nu vor mai fi iti vei aminti cu drag de aceste momente si nu te mai gandi la viitor big grin toate la timpul lor, tu trebuie sa traiesti prezentul nu viitorulwinking Craciun fericit :*!

| beautifulpeople a răspuns:

Traieste in prezent! Trebuie sa te bucuri acum de momentele cu cei dragi. In timp te vei obisnui cu acest gand

| xfaiter02 a răspuns:

Incearca sa te recreezi nu te mai gandi la trecut si la viitor gandeste-te la prezent traieste cele mai frumoase clipe si bucurate ca parintii tai mai traiesc mai bine iesi cu prietenii si incearca sa uiti pentru ca toti copii vor creste mari iar parintii vor imbatrani asa este viata cu toata lumea dar cat sunt in viata distreaza-te foarte tare traieste fiecare clipa a vietii. Sper ca te-am ajutat funda?