| Riot181 a întrebat:

un timp am iesit de cateva ori cu o fata pe care o placeam.M a cam placea si ea. Atunci eram doar amici, nu era nimic intre noi. De Craciun a vrut sa ne intalnim sa imi dea un cadou. I-am dat si eu unu. OK ne-am intalnit si apoi ne-am pupat pe obraz si cand trebuia sa pleca acasa o conduceam pana ajungea, nu-mi placea sa o las sa mearga singura. De atunci mai primeam mesaje de la ea si am mai iesit de cateva ori afara. Cam de vreo 3 luni nu am mai iesit, nu am mai vorbit si ne-am intalnit doar atunci cand a fost chestia aia cu Scoala Altfel. Amandoi suntem de la scoli diferite. Acum as vrea sa ma intalnesc iar cu ea si nu stiuacum poate zic o prostie,dar ca sa i arat ca-mi place de ea, cand pleaca in casa sa o pup doar pe un obraz...sau pe amandoi? am vazut la alti prieteni.Cand sunt cu o fata ca o pupa pe fata doar pe un obraz. Dau funda!

Răspuns Câştigător
| iuliaiuli18 a răspuns:

Vorbeste cu ea oricand ai timp! si dai de inteles cum ca o placi.
Daca vrei sa fii cu ea, mai asteapta putin ( asta dupa ce va imprieteniti mai bine) si apoi spune-i ca o placi si de aici stii continuarea happy. Nu te astepta sa faca ea pasul asta, ce vrei suntem fete laughing baietii fac primul pas in cazul asta big grin

12 răspunsuri:
| reihiuke a răspuns:

Poti sa arati ca iti place de ea, de ce nu? Poti sa o intrebi daca are prieten laughing Si de aici te lamuresti si daca poti fi cu ea si daca te place happy Ideea e sa nu te atasezi tu de ea si ea sa aiba prietenbig grin

| Riot181 explică (pentru reihiuke):

Pai sunt foarte sigur ca nu are prieten. pana acum mi-a zis ca a mai stat cu un baiat. Si eu la fel...am mai stat doar cu o fata. Pe altele ...era chestia ca nu imi placea.

| reihiuke a răspuns (pentru Riot181):

Atunci intreab-o daca nu ar vrea sa stati amandoiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei se sărută pe ambii obraji în formă de salut și pe unul singr de adio (e ciudat dar așa e).

Dacă vrei să ieși cu ea și mai mult, să fii cu ea, înseamnă că-ți pasă și îi poți arăta asta când refaci gesturi drăguțe din trecut pe care le-a făcut ea ție (o amintire nu moare niciodată).
Vorbe, discuții sau versuri reproduse din trecutul vostru iarăși îi va aduce aminte și va înțelege că ți-a păsat, dar mai important, că încă îți pasă.

Fii alături de ea chiar dacă are pe altul, chiar și atunci când se desparte de altul nu te băga, fii alături de ea... când toate se vor termina și va rămâne singură la necaz fără tine își va da seama că tu ai fost dintotdeauna sprijinul ei...

Secretul în dragoste nu e să o faci pe cealaltă să te placă ci să te iubească atunci când greșești, și nu numai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suno tu sau trimite-i un mesaj, sa iesiti undeva, intreab-o ce aveti in comun.
Spune-i ca o placi, fa-i complimente!
Cu siguranta nu te va refuza daca sinteti si amici...Succes!

| iuliaiuli18 a răspuns:

Zici ca iti trimitea mesaje. Trebuia sa tii legatura cu ea macar la telefon happy sa -i arati ca iti pasa de ea. Daca spui ca si ea te place, ar fi bine ( daca va mai intalniti in vacanta de Paste ) sa ii bati apropouri gen " Si, tu esti cu cineva? Iti place de cineva? ".

Succes cu tipa! kiss

| Riot181 explică (pentru iuliaiuli18):

Pai de tinut legatura o tineam. Dar apoi brusc nu am mai vorbit. In saptamana cu Scoala Altfel...am zis ca suntem de la scoli diferite din oras. Clasa mea s-a intalnit cu clasa ei, apoi am inceput sa fim atenti unu la altu nu la ce ne ziceau profesori

| iuliaiuli18 a răspuns (pentru Riot181):

Vorbeste cu ea oricand ai timp! si dai de inteles cum ca o placi.
Daca vrei sa fii cu ea, mai asteapta putin ( asta dupa ce va imprieteniti mai bine) si apoi spune-i ca o placi si de aici stii continuarea happy. Nu te astepta sa faca ea pasul asta, ce vrei suntem fete laughing baietii fac primul pas in cazul asta big grin

| AlePanda a răspuns:

Pai ai putea sa ii zici ca nu v-ati mai vazut de mult si ai vrea sa mai vorbesti cu ea, sa va povestiti ce s-a mai intamplat, etc.E mai bine doar pe un obraz sa o pupiwinking

| RaspunsCastigator a răspuns:

O pupi doar pe un obraz. Ca sa mai vb cu ea poti sa o mai suni sa mai vorbiti pe mess fb stiti voi. Depinde si cati ani ai.
Fundita? xD

| TheProsexionist a răspuns:

Arata-i in felul tau ca o placi, nu te lua dupa altii. Uite spre exemplu ia-i si tu un cadou.

| DelyaT a răspuns:

Spune-i ca-ti place de ea, iar apoi intrab-o daca-i place de tine sau ai putea sa-i bati apropouri, gen: Auzi, tie iti place de cineva?" Sper ca te-am ajutat!