| Riot181 a întrebat:

Voi credeti in fantome? Eu am avut niste "intamplari" daca pot zice asa. Vreau sa aud povestile voastre. Daca ati avut. Cea mai interesanta primeste funda.
Si va rog nu ma luati la misto. happy

Răspuns Câştigător
| Romiii a răspuns:

Eu am avut multe intamplari. Dar fantome nu exista ci doar spirite(muroi) chestii din astea laughing)

Eram intr-o noapte pe afara, si nu stiu cum de ne-am uitat deasupra padurii si acolo se vedea ceva alb ca o umbra laughing si se misca cand la vale, cand la deal laughing si se vedea asa putin ca avea picioare, aripi cap etclaughing. Toti ne-am speriat. si dintr-odata am vazut acea "umbra" ca se apropie foarte mult de noi, iar imediat in 2-3 secunde a disparut o.O

Iar in alte seri am auzit tipete (se auzea ca o femeie tipandddd :-s) si se imediat s-a vazut din nou ceva alb pe cer dar a disparut repede. Iar a doua zi am intrebat si noi bunicii si persoanele mai invarsta si cica asa se aud spiritele rele, zmeii :-s

39 răspunsuri:
| wforweirdo a răspuns:

Eu nu cred.

| FlippyFlippy a răspuns:

Pai eu cu niste prieteni, din prostie ne-am facut un club de ''certatori de fenomene stranii'' si am facut multe..chiar am inceput sa credem..am avut experiente gen : s-a stins becul in scara si era intunerit,o aparut o lumina albastra in forma de fata si o disparut repede si o aparut lumina inapoi (nu prea imi mai amintesc, a fost de mult) acuma sa iti zic ce am patit la o fata acasa(cel mai ciudat) eram cu ea pe calculator si parinti ei erau plecati, toata ziua in alt oras si am auzit niste zgomote si ea o ramas speriata acolo si eu m-am dus sa vad ce ii si cand am mers am deschis usa la camera si cand o deschid am privelistea la alta camera si usa de la ea era inchisa, cand am deschis usa am vazut pe partea cealalta(ca era usa transparenta) ca deschidea cineva usa de acolo, si tin minte perfect ca era o umbra mare, era un batran..si am vazut un sfert din el..era negru. Mi-a sarit inima din mine si ma plecat langa ea.i-am spus dupa so speriat rau si eu nu prea stiam ..si m-am dus in camera aialalta (credeam ca o venit taicaso, chiar daca umbranu ii semana)si strigam ..strigam numele lui si nimic..erma singura..si am mai auzit un zgomot puternic in bucatarie, am fugit, ne-am luat papuci, afara si ne-am incaltat pe scara. laughing :O

| Killeramaster a răspuns:

Eu nu prea cred în fantome, demoni chestii d-astea.Eu cred doar în Dumnezeu și atât. Dar în unele cazuri când un om moare și nu termină ce a făcut revine spiritul lui pe pământ ca să termine ce are de făcut și atât.

| Riot181 explică (pentru Killeramaster):

Da mai...dar pana la urma inca nu s-a dovedit nimic cum ca ar exista Dumnezeu. Religia spune " hai sa credem " iar stiinta " hai sa dovedim "

| ஐღArinaღஐ a răspuns:

Putin da, putin nu...dar sunt unele fenomene, care chiar m-a fac sa cred, si in legatura cu experientele mele "supranaturale" nu am avut asa ceva pana acum, din fericire! tu ce ai patit?

| DomnishoaraTPU a răspuns:

Nu!
Dacă crezi prea mult, atunci cel rău pune stăpânire pe tine.
Tu trebuie să crezi doar în Iisus şi în Dumnezeu, în Maica Domnului şi în puterea sfinţilor.
Satan e slab faţă de Dumnezeu cel Presfânt.

| iiPuffy a răspuns:

Mda...Am avut o intamplare tare ciudata..Am fost la sat si era seara..Eu cu verisorul meu si cu inca doi prieteni stateam pe banca din fata casei(de fapt banca era la trei metri de casa) si vedeam bucataria si camerele (camera bunici, a mea, si a bunicului)si deodata m-am plictisit si am avut o idee..Sa arunc cu visine in geam ( rolling on the floor )Deodata bunicul meu s-a trezit, a aprins becul de la bucatarie si de la camera(bineinteles a coborat sa aprinda lumina de la bucatarie).Si a iesit afara si a stigat la noi..Noi am inceput sa radem. Dupa aceea s-a dus inapoi in camera si ce sa credeti? S-a stins SI BECUL DE DA BUCATARIE! Moaamaa ce ne-am mirat.
Se spune ca in casa aia a murit strabunicul. o.0

| iiPuffy a răspuns (pentru iiPuffy):

Becul de la *

| Riot181 explică:

Pai si eu ieri am fost la bunicamia care este singura. Era ceasul vreo 22 si stateam prin pat ca eram obosit. Toate geamurile erau inchise doar televizorul aprins. Dintr-o data vad cu coada ochiului o lumina galbena rotunda cam ca fundul unai cani care se misa pe perete happy. Sa intamplat de doua ori.

| Riot181 explică (pentru Riot181):

Bunicumio a murit inainte sa ma nasc asa ca...

| Nick2012 a răspuns (pentru Riot181):

Şi bunicumio o murit înainte să mă nasc aşa că poate îi în casă la mine nuştiu da nu glumesc e pe bune

| Talibak a răspuns (pentru Riot181):

Bunicamiu a murit cand aveam ani si bunica e singura. Si eu eram cu varmiu la bunica si povesteam...ca era ora 23:00..si dintr-o data.a cazut un pix. era pix cu capc de ala. nu avea cum sa se rostogoleasca. Da' ghici ca era la mijlocul mesei si a cazut si la 5 metri de masa... Daca vreti sa ma mai intrebati ceva sau aveti intamplari asemanatoare id meu de mess e : Extraterestrul_pamantean@yahoo.com

| Riot181 explică:

Tin minte ca saptamana trecuta am plecat de la bunica cu parinti si faratemio. Era ceasul tot vreo 9 seara. Langa casa la bunicamia mai e o casa unde nu mai sta nimeni. Femeia care a stat acolo a murit acum 2 iani iar sotul ei prin 2009. Cand m-am urcat in masina sa plecam mi s-a parut ca am vazut pe cineva trecand pe langa geam. M-am cam speriat putin dar nu am zis nimic alor mei. In acea casa nu ma sta nimeni, doar vine un vecin sa aiba grija de un caine...si asta doar ziua.

| Riot181 explică:

Nu cred ca va bateti

| andreea11Secret a răspuns:

Mie nu m-i s-a intamplat.Stiu doar ca daca tu crezi in fantome te vei scufunda in lumea ta de fantome, dar daca nu crezi nu te vor bantui niciodata

| Riot181 explică (pentru andreea11Secret):

Ai mare dreptate! M-am cam '' SCUFUNDAT " in lumea asta a fantomelor laughing mai ales la varsta mea de 14 ani. Parca is obsedat de filmele cu fantome si alte lucruri care tin de paranormal. Dupa ce ma uit la un film cu fantome stau si ma gandesc : " ma, cum dracu sa fi in locu la oameni aia'' as face pe mine de frica. laughing

| Gabriella_Ana_1990 a răspuns:

Fantomele sunt sufletele unor oameni care au murit trajic si care nu au primit pacea ca sa se duca in rai, recunosc ca si eu am intamplari ca vad clanta de la usa cum se de stanga dreapta desi ea merge numai sus jos sau intro noapte m-am uitat la zarul de pe masa si l-am vazut cum a cazut desi nu la im pins nimeni.sau cand am simtit o mana pe umar desi nu era nimeni langa mine.da cred si s-a dovedit ca exista. fantomele mai sunt si demonii care sunt invocati de oameni in casa asa ca dupa ce pleci demonul ramane si te terorizeaza pana cand pleci.nu o iau la misto. sper ca te-am ajutathappy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Gabriella_Ana_1990):

Nu stiu ce ai fumat, dar eu zic sa reduci cantitatea laughing

| Gabriella_Ana_1990 a răspuns (pentru Cosmin86):

Nici eu nu stiu ce droguri ai fumat sau ce beri ai baut asa ca intai reduce tu cantitea apoi spn la altii

| Cosmin86 a răspuns (pentru Gabriella_Ana_1990):

Nu am luat nimic, ca eu nu vad fantome laughing

| Gabriella_Ana_1990 a răspuns (pentru Cosmin86):

Atunci iti recomand un medic, cred ca ta ajuta sati reamintesti ce ai facut.stii cum te cheama?
laughinglaughinglaughinglaughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru Gabriella_Ana_1990):

Vezi ca se scrie "sa-ti". In fine, daca spui povesti cu fantome e clar ca esti retardata. Iar eu nu am timp de pierdut cu toti redusii mintal ca tine

| Gabriella_Ana_1990 a răspuns:

Si ce intamplari ai avut u?
:O

| tvdfannumberone a răspuns:

Eu cre cu siguranta... uite ce mi s-a intamplat intr-o zi:Eram la bucatarie (eu stau la casa) si o prietena a decedat recent sad. Si cum ma uit eu pe geam o vad in curte cum se joaca cu catelul meu si imi face cu mana. Apoi cand m-am uitat in alta parte, disparuse.

| Bumtzi a răspuns:

Deci fantome nu exista, exista doar spirite "ratacite". Adica omul dupa ce moare spiritul lui, uneori se mai "plimba" sa zicem asa, dar nu da semne mari si nu este un obicei asa ceva. Se intampla foarte rar...

| ApolloO0 a răspuns:

Am auzit si eu o poveste de genul asta insa eu nu cred in fantome... Uneori, cand te gandesti prea mult la un lucru ti se pare ca il vezi dar nu te speria deoarece creierul iti face o farsahappy.

Cica o fata statea seara pe balcon cu prietena ei.Blocul ei se afla chiar langa cimitir.In seara aia, multi caini s-au adunat langa un mormant si au inceput sa latre si au latrat toata noaptea.In ziua urmatoare, oamenii au facut reclamatii la politie.Nu mai stiu cine(niste oameni) au scos sicriul afara.Cand l-au deschis, omul avea coada si coarne.Si cica acel om era un betiv si injura toata ziua.In finehappyNu are rost sa te speriilaughingDaca crezi in Dumnezeu, si te rogi la el te va apara si nu vei pati nimic... Funda?

| farainhibitii a răspuns:

Nu stiu daca sa cred ca exista sau nu.dar eu am patit mai multe faze naspa care mi-au dat de banuit ca exista fantome...de exemplu ma pusesem in patura si eu am patul langa geam si pana sa adorm am vazut ca s-a miscat perdeaua ca si cum ar fi miscat-o cineva, eu nu o atinsesem, geamul nu era deschis. ceea ce m-a speriat si nu am mai putut sa respir si am paralizat de frica! asta e una dintre faze..mai auzeam si pasi apropiindu-se catre patul meu si nu numai eu auzeam ci si soramea...straight face

| teodara a răspuns:

Pai...Am o intamplare.tin cont sa spun ca este REALA. Deci.Eram in camera si ma jucam adevar si provocare cu o prietena pe internet.Si mi-a dat provocare sa imi fac o poza nu stiu cum in baie.M-am dus sa fac poza,cand mi-am facut-o nu vazusem nimic,cand vreau sa o bag in calculator am vazut ca langa mine, in poza, era o silueta de femeie.M-am speriat enorm, i-am aratat poza prietenei mele, si ea s-a speriat.am mai facut poze in casa si nu s-a mai vazut nimic.dar dupa un timp am mai facut poza cu pisica mea neagra,atunci a aparut in spatele nostru o femeie,parea foarte batrana,care avea mainile pe tavan,m-am speriat, i-am arat poza surorii mele, dar nu ma credea, Si, intr-o zi am ramas singura in casa.Surorile erau plecate la cumparaturi si bunica mea la o vecina.Si vorbeam cu o prietena Luiza pe net si ne radeam ca eu ziceam ca sunt singura si ca ma vor manca fantomele, etc.Ne-am ras ce ne-am ras pana cand aud un sunet venind sin baie.Am crezut ca sunt pisicile, dar ele dormeau pe canapea.am crezut ca e de la teava si nu am luat in seama.Sunetul incetase.cand din nou apare.si erau ca niste bataturi.M-am speriat foarte tare si am inchis calculatorul si m-am bagat in pat sa ma uit la televizor.Am luat pisicile in brate.Cand dintr-o data pisicile imi sar din brate si fug spre hol.Acolo incep sa miaune si sa maraie.M-am speriat enoorm si am inchis usa de la mine din camera de frica.Stateam ghemuita si asteptam sa vina cineva acasa. Dupa aproximativ 10 minute, usa se deschide.si usa era deschisa pe o parte, adica nu era deschisa complet.am crezut ca era curentul si m-am dus tiptil sa o inchid.cand ajung in fata usii langa era o femeie.O femeie batrana.Ma ia groaza numa' cand imi amintesc. avea parul luung si negru, era incalcit, o rochie sfasiata cu un sort pe ea, era zgariata pe fata.Am inchis ochii strans strans si am inceput sa plang si sa tip.cand i-am deschis,femeia disparuse. Nu mai rezistam, Am vrut sa ies afara,dar atunci au intrat pe usa surorile mele. Nu le-am povestit pentru ca stiam ca ma vor face nebuna. Apoi, a venit noaptea, Am dormit cu sora mea si cealalta sora a dormit in alta camera, cu greu am reusit sa adorm, dar tresar la 3 noaptea, aproape 4.Si se auzeau zgomote,cand imi intorc privirea pe tavan,vad aceeasi fata ca a femeii vazute atunci,dar ii era doar fata,fara corp,am trezit-o pe sora mea, dar nu ma lua in seama si imi zicea sa dorm. Dimineata, sora cealalta vine si ne spune ca azi noapte a vazut o femeie urata langa dulap, ea crezand ca are halucinatii, se radea in timp ce zicea.Am mai patit o gramada de intamplari, dar deja ma doare mana.SUNT REALE.Crede-ti ce vreti.

| Valentin_Poenaru_1985 a răspuns:

Salut am 12 ani eu sunt ortodox dar cred in reincarnare sa iti spun de ce : eram acum 2 ani jucam pitulusu eu cu inca 4 vecini : toni darius cipri si alex
toti aveam 10ani numai alex avea 11
in fine ne-am ascuns toti dupa un copac (bunica lui cipri murise) si de o data s-a pus un vant rau de tot de inclina copacii
casa lui cipri era la 10minute de strada noastra asa ca a vrut sa doarma pe la mine parintii mei m-au lasat amandoi am avut un cosmar (mai exact acelasi cosmar) ne-am trezit amandoi in acelasi timp am mancat pranzul si l-am condus pana la strada lui, el avea un play station si m-a invitat pe la el sa ne jucam am zis ca da dar nu mult ca in 3 ore incepea scoala. (era o saptamana in care ne duceam dupa masa nu stiu de ce nu mai tin minte) cand sa aprindem play station-ul l-am intrebat : ba am avut un cosmar aseara el a zis : si eu.
ne-am trezit in acelasi timp poate am avut acelasi vis. zic eu
el a zis : cumva cu bunica mea?
da da da! zisesem eu eram intr-un cimitir cu zombii iar bunica ta parca iesise din mormant el a zis nu chiar eu am visat ca eram cu tine intr-un cimitir iar bunica mea era cu noi.
eu l-am intrebat : dar unde e cosmarul?
el a zis nu era in tocmai bunica mea uitase cine eram si parca era mai tinera
aa. ba daca ne-a dat un semn ca inca mai e in viata sau ca inca te mai iubeste sau ceva? adica ieri a batut vantul parca intentionat sa vii pe la mine. intrebasem eu
ai dreptate! hmm
si cam aici se termina mica mea intamplare.
eu cred ca recincarnarea se repeta si se repeta pana la o anumita sursa de iluminare eu am unele momente de deja vu adica cand mergi intr-un loc pentru prima oara si parca il cunosti de o viata
sa va spun si intamplarea asta am fost 2 saptamani in Spania cu mama mea la mutasa mea
acum 5 ani cred
nu stiam nimic de acolo pana cand am vazut cartierul unde statea acolo era un parc si i-am zis ca l-am mai vazut ea a zis ca n-are cum probabil intr-un film sau pe harta
i-am zis ca e imposibil ca am mai fost acolo ea m-a dus la un om cu care am discutat treaba aia si m-a iponitzat sau cum se zice imi pare rau daca am scris gresit iar sub ipnoza am visat ca eram langa un topogan in acelasi parc dar cu mai putini copaci si mai putine blocuri
(banuiesc ca s-au schimbat lucrurile intre timp in viata precedenta si asta)
in fine dupa ceva timp incepeam sa-mi amintesc diferite lucruri dar putin pe zi ce trecea.
in concluzie cred doar in spirite si putin in fantome uneori am fantezii ca vad anumite lucruri pentru o mini secunda sau o secunda si par reale. de parca m-ar pandii cineva din umbra.

| Beea33 a răspuns:

Poi nu stiu daca ma vei crede dar iti zic cu toata sinceritatea mea ca si acum mi se scoala parul cand zic Era 22 noaptea eu (12 ani) Si verisoara mea (22 ani)) Ne-am dus in padure unde acolo a urit un padurar foarte rau... omora caini degeaba asa si dupa aia lau ingropat intr-un cimit si eu si veri mea ni s-a parut ca l-am vazut Si am loat-o la fuga repede si am ajuns in acel cimitir care este cam de 10 m adica fff dar ff mic si el era lipit fix de un magazin am intrat in el iar eu am simtit ca,, calc pe ceva am dat tare cu piciorul cand ma uit se vede asa ca o mana apoi a vazut si fara mea si a loat-o si ea la fuga dar si eu doar nu ramaneam acolo rolling on the floor Apoi am ajuns acasa m-am culcat si cum stateam eu in pat bag mana sub perna si am timtit o mana straight face deci era mana mana fara drat si corp doar mana m-am ridicat brusc am dat perna nu era nimic... A mai fost una cand eram acasa m-a strigat asa o voce de barbat si am raspuns si mi-a cazut dulapul pe picior straight face NU RASPUNDE DACA TE CHEAMA CNVA! asta a fost tot funda? tongue

| Riot181 explică (pentru Beea33):

Prima e interesanta. aia cu paduraru

| Ostan_Andreea_1995 a răspuns:

Eu stiu ca exista dar ele doar te bantuiepentru ca daca ar fi rele ne-ar fi omorat de mult laughing.
Iti zic o intamplare, deci:
Eram la tara si am vazut pe drum un om langa o fantana care arata exact ca bunicul meu si m-am intors unpic si a disparut straight face|||.
Sau eram afara si se auzeau niste sunete ciudate dintr-o scara si m-am dus sa vad cu mai multi copii si cand am intrat m-am uitat la rtajul patru si am vazut o silueta neagra statea pe o bara...
Mdaaaa... cam ateami s-au intamplat mie.

| Riot181 explică (pentru Ostan_Andreea_1995):

La mine in oras este un cimitir din 1600. acolo mi s-a parut ca am vazut langa gard o silueta laughing) m-am gandit ca e persoana care are grija de cimitir. o parte din casa lui e in interiorul cimitirului si restul dupa gard. daca intelegi laughing)

| Ostan_Andreea_1995 a răspuns:

laughing)

| Antonya_Teo_1996 a răspuns:

Scoala mea e bantuita sad se intampla lucruri ciudate gen usi trantite umbre ciudate, zgomote si inscriptii pe usi.Stiind ca scoala mea a fost construita pe un cimitir

| qpJessica a răspuns:

Nu există fantome laughing Dar când o rudă sau cineva apropiat moare te "bântuie" 41 de zile. Eu, cand aveam 9 ani mi-a murit o prietena buna. Si tot timpul ma simteam urmarita, ba mai cadea o carte de pe birou. Dar acun numai e asa,.

| Mia1222222 a răspuns:

Eu una cred
Aveam cam 10 ani când s-a întâmplat. chestia asta cu "fantome" sa le zic asa,eram la o prietena de a mea și stăteam afara era întuneric,deodată vad o fetita intr-o rochie alba luminata, desculță cu parul negru parca lucios, mergea pe strada cu capul în jos puteam sa jur ca plangea putin, o întreb pe prietena mea dacă vede și ea acea fetita, și îmi spune ca nu, nici pana în ziua de azi nu am mai văzut fetita aia și nici nu sper sa o mai vad

| leuso123 a răspuns:

Salut. Iti spun o experienta reala din viata mea. Am dormit la un prieten 3 zile. Prima dimineata, am mers cu el pe afara. Cand am mers acasa la el o baba radea, si avea ochii negri! Era satana. Bate la el la usa in fiecare seara, si se aud sunete ciudate cand bate. Ps: Nu glumesc