| denisssssss a întrebat:

Voi credeti in fantome? Eu am avut niste "intamplari" daca pot zice asa. Vreau sa aud povestile voastre. Daca ati avut. Cea mai interesanta primeste funda.

Si va rog nu ma luati la misto. happy Mi s-a intamplat sa vad cu coltul ochiului o umbra intunecata... Am avut mai multe intamplari Dau funda! thinking

Răspuns Câştigător
| VelaJohnny a răspuns:

Http://www.gotquestions.org/Romana/fantome-bantuire.html

Explica pe intelesul tuturor ce sunt fantomele. Crestinii nu ar trebui sa se teama de mersul in cimitir noaptea, de bantuiri ale mortilor si asa mai departe, motivul? Biblia spune destul de clar ca mortii nu sunt constienti de nimic in Eclesiastul 9:5.
Credinta in fantome provine din practici ocule, mediumii sustin ca pot comunica cu fantomele, cu raposatii, insa totul e o escrocherie de-a demonilor, tocmai de asta Biblia avertizeaza sa nu apelam la ocultism, magie, mediumi si asa mai departe. Acolo e puterea lor, crezi ca ei sunt slabi, fiind ingeri rai?

4 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Fantomele sau mai bine spus acele entități există! Deci eu cred că există. Au fost prea multe cazuri și nu par a fi doar vorbe-n vânt.
Nu am văzut și nici nu vreau să văd dar există.

| alexandrualind a răspuns:

Nu exista si acelea sunt umbre de lucruri inalte.Ce te sperii? Nu exista!

| drutzix a răspuns:

Ai premiu de 1 milion de dolari daca poti dovedi ca exista supranatrualul. Faptul ca nu a fost revendicat arata ca nu avem motive sa credem in spirite

| 熊Panda熊 a răspuns:

Parerea Bisericii este ca fantomele sunt de fapt diavoli care se pretind a fii sufletele oamenilor decedati, ca sa necajasca oamenii. Dar cazurile acestea sunt FOARTE rare. De multe ori ni se pare ca vedem "fantome", desi nu sunt de fapt, ori e o iluzie ori ceva normal ce a, m perceput gresit, de ex. o umbra unui obiect sau ceva de genu. Fantomele nu exista, sunt diavoli ce se dau a fii fantome, dar cu rugaciune nu ni se poate intampla asta.