| darksy36 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un procesor. Credeti ca este diferenta mare intre un procesor dual de 3.4 si un quad de 3.4? Se simte diferenta?(mentionez ca il vreau mai mult pentru jocuri) FUNDA! PS: rog sa raspunda doar cei ce stiu.

Răspuns Câştigător
| zinedinzidan a răspuns:

Da se simte gandeste-te si tu dual core de 3.4 ar fi 3.4x2=6.8 si quad core ar fi 3.4x4=13.6 GHz aprox e de doua ori mai bun, se simte diferenta si la calitate si daca ai placa video buna e perfect pentru jocuri.