| anonim_4396 a întrebat:

Salut, vreau sa va intreb cum pot face rost de bani( p.s. am 12 ani) happy Funda big grin

Răspuns Câştigător
| Madalynutza28 a răspuns:

Pai poti sa:

♥ sa iti ajuti vecinii cu treburile casei
♥ sa cumperii o cutie cu bomboane (sau altceva) si sa le vinzi cu pret mai mare
♥ poti sa iti vinzi hainele mai mici sau care nu iti mai plac
♥ poti sa ii ceri bani parintilor
♥ poti sa economisesti happy
Succes...

O zi frumoasa,
Madalynutza28

| Azµre a răspuns (pentru Madalynutza28):

Aha, să îl prindă careva că vinde la vârsta lui și să-i tragă la răspundere pe părinți... nu e o idee!

| Madalynutza28 a răspuns (pentru Azµre):

Dar ce vrei ma rog?

| Azµre a răspuns (pentru Madalynutza28):

La ce îi trebuie ei bani la 12 ani? Sp fim serioși decât pentru ceva ce părinții nu vor să îi cumpere. Iar ceea ce o îndemni să faci nu este moral atâta tot.

| Madalynutza28 a răspuns (pentru Azµre):

Doamne! Daca nu sti nu mai raspunde!

12 răspunsuri:
| Dope a răspuns:

Pentru ce îţi trebuie bani la vârsta asta?! Trăieşte copilăria. O să te saturi de bani...

| SimonaCristina a răspuns:

Buna, Stely11.
Pai, poti sa ceri ajutor vecinilor in gospodarie, sa vinzi hainute vechi, sau chiar pantofiori... happy
Sau, de ce nu, cum a spus KyLerMzQ, vinde limonada happy
Succes!
Te pup!
Apropo, la varsta ta ar fi indicat sa stai cuminte, sa te joci si sa inveti.
Cand vei fi mare, vei realiza ca trebuie sa muncesti ca un nebun pentru a castiga bani, cu greutatile serviciului sad
Pace!

| Lily8 a răspuns:

Ajuta-i pe ai tai cu treburi si spune le ca vrei ceva bani in schimb.Sau cu rudele.
Mai poti sa ti vinzi din lucrurile pe care nu le mai folosesti.

| KoaLaBoY a răspuns:

Alocatia...

| BezeaToxica a răspuns:

La Munca laughing daca esti la sat e numai bine laughing

| KyLerMzQ a răspuns:

Vinde limonadalaughing

| Catalin180900 a răspuns:

Pai, ai putea sa ii ceri bani mamei, cand mergi la scoala, si ii ceri si mamei...

| Anelym a răspuns:

Ei..eu cand eram mica strangeam fiecare banut care il primeam pana ce am ajuns sa detin o suma de 1400 de lei.Sa iti spun cum am reusit:
1.Am colindat in fiecare an si am strans banii.
2.Banii de pachetel ii puneam de o parte de exemplu primeam 3 lei 2 puneam deoparte sau 1 depinde de stare.
3. Faceam servicii in familie adica ma duceam sa cumpar sucuri si primeam restul.
4. Daca imi dadea cineva bani pentru cheltuiala ii puneam deoparte.
5.De ziua mea ceream numai bani si din nou ii puneam deoparte.
Deci. Spor insa nu care cumva sa te tii flamanda la scoala! :*