| LastChance a întrebat:

Vreau sa vand niste carti unui anticariat. Am cam 100 de carti pe care vreau sa le dau. As vrea sa stiu cum platesc cei care mi le cumpara (la bucata sau in functie de masa cartilor) si daca e prima varianta, cam cat as lua pe o carte.

Multumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pretul pe care-l poti obtine este pentru fiecare carte si este in functie de mai multi factori, respectiv pretul cartii noi, daca este cautata sau nu, valoarea literara, aspectul, daca vrei pretul pe loc sau dupa ce anticarul le vinde, etc. Numai bine!

| kaloma a răspuns:

De regula iti spun ca ti le iau la total pentru ca ai carti mai cautate si mai putin cautate. Si anticarul este tot un comerciant care trebuie sa iasa in castig happy