| alamicu33 a întrebat:

Salut, vreau si eu sa stiu, cat de util este un pistol de airsoft intr-o situatie de autoaparare, (adica cat de tare doare daca primesti un proiectil in blugi sa zicem, de la o distanta de maxim 5 metri )

Răspuns Câştigător
| Padrino_1627 a răspuns:

Salut,nu doare tare e ca si cum te-ar pisca o viespe,daca vrei cumpara un pistol tot cu aer comprimat dar cu un singur cartus si ala de cauciuc, sigur va durea ala, dar cel mai bine nu incerca sa il folosesti fiindca ar avea consecinte mai grave(ochii).

2 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Deloc, eu zic ca daca ai nevoie de un pistol mai bine iti iei unul real, desi este ilegal.
daca situatia e serioasa si nu e vorba numai de nevoia ta de a te lauda la prieteni ca ai pistol mai bine incalci legea decit sa fii omorit.

| robijam a răspuns:

Un pistol foarte puternic de aproape ( jumatate de metru- 1 metru ) poate ucide daca bila loveste in ochi sau tample. De la distanta bila prin haine subtiri poate intra in piele si cu haine groase nu face nimic.