| goldenbullet a întrebat:

Daca merg cu autocarul, se controleaza bagajele la granita? Trebuie sa merg in Germania si vreau sa iau cu mine un pistol de airsoft, pentru autoaparare, pentru ca voi lucra ca si curier si ma gandesc ca mi-ar prinde bine daca voi lucra cu bani. Multumesc

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca se controleaza bagajele la vama.
Nu ai voie cu pistoale de nici un fel, nici macar airsoft.
Daca vrei sa te aresteze si sa iti puna interdictie de a mai intra in tara respectuiva, ia-o cu tinw.
Eu nu stiu daca ai 10 ani sau 18, de gandesti ca te poti apara tu cu pistolul de airsoft, dupa legea jucatului cu baietii.

| goldenbullet explică (pentru Violleta2022):

Am ajuns in Germania si nu s-a verificat absolut nici un bagaj.

| Violleta2022 a răspuns:

Bravo!
Dar stii ca se fac verificari aleatoare, nu?
Vezi ca data viitoare s-ar putea sa nu fii asa de norocos!

suntserios
| suntserios a răspuns:

In general nu, dar asta nu e o regula

| sierra1 a răspuns:

La intrarea in spațiul Schengen, foarte probabil că da

| Adrian3238 a răspuns:

Le controlează dar nu tot timpul și nu la toți