| AndreiAron656 a întrebat:

Vreau sa ma apuc de scoala de soferi din martie.
Problema e ca nu stiu ce trebuie sa fac, de ce trebuie sa ma apuc prima oara de invatat si de ce(de unde sa invat) am auzit ceva cu "cdc" nu stiu ce e aia.
Ce examene am de dat acolo si care e primul si il pot da imediat ce m-am inscris daca ma simt pregatit?

Răspuns Câştigător
| elcosmin a răspuns:

Deci treaba sta in felul urmator. Te duci la un instructor, vorbesti cu el ca sa faci scoala cu el. Eu m-am apucat de invatat de dinainte sa ma inscriu la scoala, am citit toata cartea respectiva, dupa care m-am apucat de facut chestionare online. Site-ul la care te refereai tu este DRPCIV. Sunt aceleasi intrebari ca la examen, doar ca daca nu dai bani, poti face un singur test pe zi, ceea ce mi se pare foarte putin. Eu am facut chestionare dupa scoala rutiera sau ceva de genul, unde sunt exact aceleasi chestionare dar gratuite, si faci cate vrei pe zi. Eu de acolo am invatat si am luat sala cu 25/26. La sala poti sa te duci cand doresti, atâta timp cat instructorul iti face dosarul si te programeaza in calculator (pe mine a uitat sa ma programeze, si am stat 2 ore la coada sa aflu ca nu dau sala). Dupa ce termini sala, iti apar pe calculator niste date cand poti sa dai traseul. Alegi una din datele respective, si te prezinti atunci la traseu. Daca mai ai sa ma intrebi ceva, sunt liber sa-ti raspund big grin

3 răspunsuri:
| Țoglă a răspuns:

Cel mai bun site de învățare este scoalarutiera punct ro, ai explicații video-audio.

| elcosmin a răspuns:

Multumesc ca mi-ai dat rundaaa laughing) sper si ma bucur daca ti-am fost de folos

| UNkF a răspuns:

Eu am invatat de pe ScoalaRutiera, am facut mediu de invatare de 3 ori care cuprinde toate intrebarile (cam 1183 de intrebari), si am facut cele 42 de chestionare prestabilite de la ei si am luat sala cu 25.