| cerculetezburatoare a întrebat:

Vreau sa invat sa inot, iar pe 27 august voi pleca in Bulgaria, la un hotel care are si piscina, dar care este si pe malul marii. De invatat sa inot, ma va invata tata, dar as dori sa stiu putina teorie, inainte de practica. Ma puteti ajuta?

8 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Ce teorie?! crezi ca aici e ca la scoala de soferi?laughing
daca vrei sa inveti sa inoti trebuie sa te inscrii la cursuri de inot cu antrenori experimentati.succes! :*

| ChristinaO a răspuns:

Pai, nu prea este toerie...eu am invatat sa inot fara sa-mi dau seamalaughingpur si simplu mi-am luat putin avant si mi-am dat drumul in apa.am dat putin din maini si din picioare si gata, am inotat.la inceput e mai greu, dupa aceea, e foarte simplu.ai putea sa incerci si la cursuri dar nu cred ca te va ajuta.succes si distractie placuta la balacealahappy

| purpleice a răspuns:

Hey, eu fac inot deci te pot ajuta. exista mai multe stiluri de in inot:crawl(cel mai cunoscut cred, cand dai si din maini si din picioare, ti fata in apa si scoti capul intr-o parte ca sa iei aer), pluta(cel mai simplu stai pe spate si dai din picoare, poti da si din maini), inot pe sub apa(idea e sa nu-ti fie frica sa te bagi sub apa, ca in rest e cel mai simplu), bras(sau broasca nu e foarte greu de facut) si fluturele dar pe acela nu cred ca il vei invata deoarece este cel mai greu si obositor,(nici eu nu stiu sa-l fac deocamdata), nu trebuie sa-ti fie frica de apa si invata sa inoti undeva unde ajungi cu picioarele pentru ca astfel iti vai fi mai putin frica, eu am invatat insa la cursuri cu profesori.mult noroc

| cerculetezburatoare explică:

@eul se numeste Sirius Beach si este din statiunea Constantin si Elena

| eul a răspuns:

Pai eu inot crawl cu fata in apa si ma uit in stanga sau dreapta cand trebuie sa iau aer ( apropo cum se cheama hotelul?)

| Ofiintă a răspuns:

rolling on the floor chiar asa bine zici Broken&Beautiful! Atentie la mine prostanacule uh crezi ca noi te putem invata numai asa la nimereala pentru ca uh aici nu vrei sa inveti o poezie ci sa practici ceva cu corpul tau asa ca da doamne sa reusesti cu ambitie vei reusi da cu prostie nu

| IonutM4A1 a răspuns (pentru Ofiintă):

Ce ai! ai innebunit? (sexicika)...

| gummy_4146 a răspuns:

Pai in primul rand tebuie sa-ti invingi teama de apa si apoi totul vine de la sine; anul asta si eu am invatat sa inot cu ajutorul tatalui meu deci vorbesc din propria experienta

Mult mult succes!