| EcLipSa234232 a întrebat:

Salutare
am citit cate ceva despre culturism si mi-a sarit in ochi arnold ( schwarzenneger evident )
am citit ca el se antrena si se forta pana lesina sau pana vomita.
nu inteleg, nu este ceva gresit sa te antrenezi pana lesini? Sau pana nu mai poti? Nu afecteaza corpul?
Eu daca ma apuc acum la 16 ani sa ma antrenez cat de tare pot si pana lesin patesc ceva?

Răspuns Câştigător
| Anonimus11111 a răspuns:

Nu te-as sfatui sa faci asa ceva! Normal ca o sa-ti afecteze corpul. Gandeste-te car de tare pulseaza inima sangele in timp ce tu faci exercitii, sa nu mai zic de faptul ca te antrenezi pana lesini. Iti supraincarci corpul prea tare si poti avea intinderi, sau Doamne fereste altceva. Daca te fortezi prea tare poate sa-ti plesneasca o artera. Iti dai seama si singur de acest lucru. Si eu am tot 16 ani. Imi place sportul sa-i fac exercitii dar in anumite limite. Cand vad ca mi-au obosit muschii si nu mai pot iau o pauza!

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Tu ai conditiile lui Arnold? El se ocupa DOAR cu asta, manca 3-4 kg de carne pe zi, injectii cu steroizi si altele. Si fara alte activitati gen scoala, servici, etc., DOAR cu asta se ocupa.

Trebuie sa te antrenezi corespunzator posibilitatilor tale, nu sa imiti pe unul care are cu totul alte conditii

| Rony23 a răspuns:

Nu te apuca asa deodata, muschii nu cresc pe tine in 2 zile happy Arnold sa antrenat ani buni ca sa arate asa.