| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, am o problema.
Ce as putea face in cazul in care un vecin are ceva cu mine? Adica el mi-a spus ca de cate ori prinde ocazia va face in asa fel incat sa ma sperie prin orice mijloace. Eu sunt mai sensibil pe partea asta cu speriatul si mereu ma sperii pentru ca sunt mai sensibil cu inima. Ce as putea face impotriva lui? Cum as putea sa ma pazesc sau sa fac sa nu ma mai sperii? In ultimul timp ma sperii si daca aud o masina mergand pe drum, nu stiu ce e cu mine, de cateva luni asa sunt. Si acel vecin vrea sa rada de mine de cate ori ma sperii. Cred ca am o problema psihica.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

~ma sperii si daca aud o masina mergand pe drum...Cred ca am o problema psihica~

n-ar strica o vizită la medic

| Vântulalb a răspuns:

Inteleg ca esti minor.
Ai spus parintilor tai acest lucru? Tatal tau ar trebui sa forbeasca la modul serios cu acest individ si sa-i spuna sa renunte la glume proaste. Daca nu intelege, plangere la politie.
Da, se poate face infarct de la o sperietura puternica. Si poti scapa sau poti muri.

| Catalin12John a răspuns:

Oare se poate muri de la o sperietura puternica?