| RTDRomania a întrebat:

Salutare,am si eu o intrebare, am cumparat si eu un longboard action de la auchan, am dat 180 lei pe el, l-am avut timp de 3 saptamani si l-am folosit de 3 ori,a treia oara cand am mers cu el, s-a rupt in fata.
Intrebarea mea e urmatoarea, il pot returna?
Imi primesc banii inapoi sau imi schimba cu altul?
Inca mai am bonul

2 răspunsuri:
| me4u a răspuns:

Salutare, in principiu ar trebui sa ti-l schimbe dar depinde din ce cauza s-a rupt. De exemplu daca il calca masina sau daca il lovesti puternic intr-o bordura este normal sa se rupa pentru ca este din lemn. Daca ti-a placut sa te dai cu placa in cele 3 saptamani sfatul meu ar fi sa te gandesti sa iti iei un longboard mai bun de la un magazin specializat : www.skates.ro/longboard

| Ovidiupop227 a răspuns:

Daca are garantie da, si depinde din ce cauza s-a rupt.