| EcLipSa234232 a întrebat:

Salutare , am si eu o intrebare
este importanta odihna atunci cand faci exercitii pentru cresterea masei musculare ? Care dintre cele 2 programe credeti ca este mai eficient si ca ajuta la cresterea masei musculare mai repede decat celalalt ?

1. Primul Program
Luni - Tricepsi / Bicepsi
Marti - Abdomen / Spate
Miercuri - Pauza
Joi - Pauza
Vineri - Antebrat , Pectorali
Sambata - Picioare ( Genoflexiuni ) Coapse
Duminica - Pauza

2. Antrenamentul Al-2-lea
Luni - Bicepsi/Tricepsi
Marti - Abdomen / spate
Miercuri - Pectorali / Tricepsi
Joi - Picioare , Coapse
Vineri - Bicepsi tricepsi
Sambata - Abdomen spate
Duminica - Pectorali tricepsi

In primul program am adaugat pauze iar in celalalt lucru intens fara zile de relaxare , care credeti ca este mai eficient si in care dintre cele 2 programe se va remarca cresterea masei musculare mai repede ?

1 răspuns:
| Theodore9 a răspuns:

Nu sunt profesionist in domeniu dar cred ca muschii trebuie antrenati toti intr-o zi apoi o zi pauza si iar la sala cu un indrumator care sa te indrume, si o alimentatie prescrisa